Dnia 24 sierpnia 2018 roku zmarł

KS. TADEUSZ PŁONKA SAC

Ks. Tadeusz Płonka SAC urodził się 6 września 1916 roku w miejscowości Wieprz. Pierwszą konsekrację w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni) złożył 15 sierpnia 1937 roku w Sucharach. Święcenia prezbiteratu przyjął 7kwietnia 1941 roku w Warszawie.

Po święceniach kapłańskich posługiwał między innymi w Warszawie, Wadowicach, Chełmnie, Szymonce (Mazury). Od 1975 roku pracował w Gdańsku jako kapelan szpitali.

Msza św. pogrzebowa w intencji śp. ks. Tadeusza została odprawiona 30 sierpnia 2018 (czwartek) o godz. 11.00 w pallotyńskim kościele p.w. św. Elżbiety w Gdańsku.

Po Mszy św. odbył się pogrzeb na gdańskim cmentarzu Srebrzysko.

Śp. ks. Tadeusza polecajmy Miłosierdziu Bożemu, prosząc dla Niego o łaskę nieba.