Śp. Ksiądz Daniel Dąbrowski

Śp. Ksiądz Daniel Dąbrowski urodził się 1 maja 1968 roku w Szczytnie, w praktykującej swoją wiarę rodzinie Jerzego i Marii. Został ochrzczony w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Dźwierzutach. W roku 1977 rodzina Dąbrowskich przeprowadziła się do Gdyni. Daniel Dąbrowski uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego przy Niższym Seminarium Duchownym Księży Zmartwychwstańców w Poznaniu. Egzamin dojrzałości zdał w 1989 r. i w tym samym roku wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 r. z rąk Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gdyni (1995-1995), w parafii pw. św. Michała Archanioła w Starzynie (1996-1997), w parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku (1997-1998), w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku-Suchaninie (1998-2001), w parafii pw. św. Bernarda w Sopocie (2001-2004), w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Gdyni-Fikakowie (2004-2009), w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku-Nowym Porcie (2009-2010), w parafii pw. św. Michała Archanioła w Sopocie (2010-2013), w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w  Gdańsku-Chełmie (2013-2016). Następnie pomagał duszpastersko w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance (2016) oraz w parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi-Zagórzu (2016-2017).

Cechował się otwartością na drugiego człowieka i wielkim poczuciem humoru. Był bardzo lubiany przez dzieci, sprawując dla nich coniedzielną Eucharystię. Okazywał także wiele wrażliwości chorym, którym z oddaniem posługiwał. Sam natomiast, doświadczony w ostatnich dniach cierpieniem, do końca zachował pogodę ducha i żył nadzieją.

Ksiądz Daniel Dąbrowski zmarł 19 września 2017 r. w godzinach wieczornych w Szpitalu Miejskim w Gdyni, w 50 roku życia i w 23 roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego odbędą się w sobotę, 23 września  br. o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Gdyni-Leszczynkach. Pochówek nastąpi bezpośrednio po Mszy św. na cmentarzu parafii pw. św. Mikołaja w Gdyni-Leszczynkach.