Dnia 15 marca 2011 r. zmarł w Szpitalu im. Św. Wojciecha w Gdańsku Zaspie, w 53 roku kapłaństwa o. Zbigniew Giełczyński, kapłan i współbrat Cystersów w Gdańsku Oliwie.
O. Zbigniew Giełczyński urodził się 19.02.1935 r. w Zakopanem. Po zakończeniu II wojny światowej zamieszkał z rodzicami w Gdańsku Oliwie. Po maturze wstąpił do Opactwa OO. Cystersów w Szczyrzycu.

W roku 1958 po skończonych studiach filozoficzno - teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Andrzeja Wronki. Po święceniach kontynuował studia na Wydziale Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W zakonie pełnił funkcje: przeora, ekonoma , magistra kleryków i nowicjuszy, wikariusza, katechety, kapelana Schroniska dla Nieletnich w Gdańsku Oliwie i spowiednika sióstr.

O. Zbigniew odznaczał się wiernością w życiu zakonnym, sumiennością w pracy duszpasterskiej, miał szczególny kult do Świętego Józefa.

Pogrzeb śp. O. Zbigniewa odbędzie się pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, w sobotę 19 marca br. o godz. 10.00 w kościele OO. Cystersów w Gdańsku Oliwie. Bezpośrednio po Mszy św. uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Oliwie.