Pragniemy poinformować o inicjatywie duszpasterskiej Kościoła Domowego Archidiecezji Gdańskiej „Morze Modlitwy – Zawierz Maryi swoją miejscowość”, która uzyskała patronat i błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego.

7 października br., czyli w dniu poświęconym w tradycji Matce Bożej Różańcowej, rozpocznie się dwumiesięczna modlitwa różańcowa, która zakończy się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej naszej Ojczyzny, która przeżywa jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości.  Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez odmówienie codziennie jednej dziesiątki różańca przez dwa miesiące. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi, która w Fatimie i w Gietrzwałdzie prosiła o codzienne odmawianie różańca.