Informujemy, że już w najbliższą sobotę 19 października br. przybędą do Gdańska relikwie I. stopnia św. Ojca Pio, w postaci bandaża zakrywającego ranę serca oraz rękawiczki zakrywającej stygmaty prawej dłoni.

Święty Stygmatyk charakteryzował się wielką pokorą i duchem modlitwy, za jego wstawiennictwem niezliczona ilość osób odzyskiwała i nadal odzyskuje zdrowie duchowe i fizyczne.

Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają do całodziennego udziału w uroczystościach modlitewnych w Kościele pw. św. Jakuba w Gdańsku oraz do udziału w III. Kongresie św. Ojca Pio, który odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

"OJCOSTWO" to temat przewodni kolejnej już edycji Kongresu. Geneza tegorocznego Kongresu związana jest z wystąpieniem w XX wieku wielu bardzo negatywnych wydarzeń historycznych, które skutkowały przerwaniem powszechnie znanych wcześniej wzorów ojcostwa.

Patronat honorowy nad III Kongresem objął Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański.

Dodatkowe informacje dotyczące zarówno peregrynacji relikwii Św. Stygmatyka jak i III Kongresu św. Ojca Pio znajdują się na stronie www.gdansk.kapucyni.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Msza Święta dla osieroconych rodzin z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego odbędzie się w sobotę 19 października 2019 roku o godzinie 15.00.

Wszystkie rodziny zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.

Podczas Mszy świętej odczytane zostaną imiona i nazwiska zmarłych dzieci. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko (dzieci) znalazło się na odczytywanej liście, prosimy o przybycie do kościoła kilkanaście minut przed Eucharystią, aby podać imiona dzieci.

Po Mszy odbędzie się "chrzest pragnienia". Każdy rodzic może przynieść swoją świecę do tego obrzędu.

Wszelkie informacje znajdują się tutaj.

Na to modlitewne spotkanie zaprasza Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka.