W dniach od 7 do 14 lutego br. będziemy przeżywać kolejną, po Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, inicjatywę ekumeniczną, którą będzie Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. W to ekumeniczne dzieło włączą się także kościoły Archidiecezji Gdańskiej.

Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z okazji otwarcia Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, która zostanie odprawiona w niedzielę, 7 lutego br., o godz. 10.00 w kościele pw. Świętego Mikołaja w Gdyni-Chyloni.

Tydzień Małżeństwa, zainicjowany rok temu przez Gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, ma na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. To społeczna kampania promująca tę szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny, mająca inspirować małżonków do rozwoju osobistego i do podnoszenia swoich kompetencji interpersonalnych (takich jak m.in. efektywna komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, etc.) oraz do twórczego spędzania czasu razem w celu budowania i umacniania bliskiej więzi.

Zachęcamy wiernych do szczególnej modlitwy za wszystkich małżonków, którzy związani są sakramentalnym węzłem, aby dobry Bóg napełniał ich serca prawdziwą miłością oraz aby ich miłość była zawsze cierpliwa, łaskawa i wierna.