TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH

Podczas transmisji skupiamy się na Mszy świętej i nie robimy innych rzeczy. Z uwagą słuchamy Słowa Bożego i włączamy się w celebrację – powiedział rzecznik Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7.00 –TVP 1 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

7.00 – Radio Plus z Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku

9.00 – Polskie Radio (Program Pierwszy) i Radio Maryja z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie

9.00 - na facebookowym profilu "Parafia Matki Bożej Fatimskiej Gdańsk Żabianka"

9.30 – Telewizja TRWAM z Jasnej Góry

10.00 - na facebookowym profilu "Gość Gdański" z Archikatedry Oliwskiej w Gdańsku

11.00 – TVP 1 z Jasnej Góry

11.00 – Radio Plus z kościoła seminaryjnego w Warszawie

12.00 – Radio Gdańsk z kościoła św. Elżbiety w Gdańsku dla polskich marynarzy i rybaków oraz rodaków poza granicami kraju

12.00 - na facebookowym profilu "Parafia Matki Bożej Fatimskiej Gdańsk Żabianka"

13.00 – TVP POLONIA z kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu

18.00 - na facebookowym profilu "Parafia Matki Bożej Fatimskiej Gdańsk Żabianka"

20.00 - na facebookowym profilu "Gość Gdański" z Archikatedry Oliwskiej w Gdańsku

TV Chopin

TV Chopin (Wejherowo, Reda, Rumia, Strzebielino, Gniewino, Bożepole, Puck) – kanały od 43 do 54, na których można oglądać bezpośrednie transmisje Mszy św.

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – Niedziela, 22 marca 2020 r.

7.00 –TVP1 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – Piątek, 20 marca 2020 r.

20.00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP 3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagora.pl i www.episkopat.pl

Transmisja Mszy Świętej z kościoła św. Elżbiety w Gdańsku dla polskich marynarzy i rybaków oraz rodaków poza granicami kraju

Transmisja w Radio Gdańsk: Sobota - godz. 23.00, Niedziela - godz. 12.00

Ponadto odbiór: Satelita Eutelsat Hot Bird; na platformie NC+ kanał 230

Internet: external.polskieradio.pl

REKOLEKCJE U OO. OBLATÓW

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w Gdańsku realizując swój misyjny charyzmat promują Rekolekcje OnLine transmitowane na żywo z kościoła św. Józefa poprzez stronę: www.gdansk.oblaci.pl/transmisja-z-kosciola/

Rekolekcje prowadzić będzie o. Krzysztof Czepirski OMI – przełożony wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Katowic.

Rozpoczną się one w sobotę, 14 marca 2020 r. Mszą św. o godz. 18.00, a zakończą się odpustem ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, 19 marca 2020 r..

Prosimy o udostępnianie na stronach internetowych oraz mediach społecznościowych poniższych linków do transmisji:

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie. Transmitującym lokalnie zwracamy uwagę, iż zawsze musi to być transmisja na żywo, aby wierni mogli uczestniczyć w aktualnie sprawowanej Eucharystii. Zachęcamy do uruchomienia tam, gdzie techniczne możliwości na to pozwalają, transmisji liturgii Mszy św. czy nabożeństw wielkopostnych on-line, za pomocą mediów społecznościowych.