Dziś w Łęgowie odbywa się doroczną uroczystość wręczenia wyróżnienia „Człowiek Pojednania i Pokoju”. W uznaniu zasług dla dialogu między religiami i wyznaniami chrześcijańskimi Kapituła wybrała na tegorocznego Laureata ks. abp. gen. dyw. Sławoja Leszka Głódzia. Uroczystość rozpocznie się w parafialnej hali sportowej od akademii, w trakcie której odbędzie się wręczenie statuetki Laureatowi. Będzie koncert Cappelli Gedanensis z okazji 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci ze scholi wręczą też Medal Świętej Oliwii Gołąbeczki Pokoju ks. bp. Edwardowi Janiakowi z Kalisza, który wygłosi też laudację Laureata.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

godz. 18.00 : Hala sportowo-widowiskowa w Oratorium parafialnym w Łęgowie (ul. Tczewska 36)

• Otwarcie uroczystości przez przedstawicielkę Rady Parafialnej z rodziną
  • Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej (Cappella Gedanensis)
  • Wręczenie statuetki i dyplomu Laureatowi przez Członków Kapituły Wyróżnienia
  • Laudacja na cześć Laureata wygłoszona przez ks. bp. Edwarda Janiaka, poprzedzona wręczeniem Laudatorowi „Medalu św. Oliwii, Gołąbeczki Pokoju – od dzieci z Sanktuarium Pojednania”
  • Słowo Laureata (możliwość zabrania głosu przez Gości)
  • Koncert ku czci Laureata w wykonaniu Cappelli Gedanensis pod dyr. Rafała Kłoczko

godz. 19.30 : Dom Pojednania i Droga Pojednania

• Odsłonięcie portretu Laureata w Domu Pojednania