św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

- To wydarzenie ma być przede wszystkim spotkaniem z Panem Jezusem, a nie tylko miłym międzyludzkim zgromadzeniem czy fajnym eventem - mówi ks. Piotr Nadolski.
W zeszłym roku przygotowali dwie duże inicjatywy - "Gdynia PANAma" oraz "wSTAŃiSŁAW". Sukces obu wydarzeń zdecydował o dalszych działaniach osób związanych z Ruchem Światło-Życie.
- Chcemy kontynuować ewangelizację młodych ludzi poprzez organizację większych spotkań. Podjęliśmy więc decyzję, by kontynuować projekt "wSTAŃiSŁAW", ponieważ spotkał się on z bardzo dobrym przyjęciem wśród młodzieży i rodzin, które przyszły do świątyni, aby uwielbiać Pana Jezusa oraz wysłuchać świadectw - mówi ks. Nadolski, pomysłodawca przedsięwzięcia.
Druga edycja spotkania odbędzie się pod hasłem: "Skacz". - Chodzi o to, by młody człowiek uczynił skok wiary, aby nie bał się zaufać Panu Bogu. W tym celu przeprowadzimy młodzież przez kerygmat. Zwieńczeniem będzie konkretny krok - skok zaufania, powierzenia swojego życia Jezusowi - podkreśla duszpasterz.
W ramach wydarzenia wystąpią Estera Kukier, zespół PAW i Exodus 15. Świadectwo wygłosi natomiast Szymon Reich, uczestnik programu "Top Model", który powie, jak w świecie show-biznesu nie zatracić swojego kręgosłupa wartości moralnych.
Przygotowania tego bezpłatnego ewangelizacyjnego wydarzenia trwają. Organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc finansową dla dzieła. - Na portalu zrzutka.pl utworzyliśmy zbiórkę pieniędzy. Poszukujemy także sponsorów na platformie Patronite. Oprócz tego otworzyliśmy sklep internetowy "Preach", w którym sprzedajemy kubki, torby i koszulki chrześcijańskie. Przygotowaliśmy 110 limitowanych t-shirtów z nazwą wydarzenia. Można również przesłać darowiznę na konto Fundacji "Światło-Życie". Każda złotówka się dla nas liczy i za każdą z serca dziękujemy - podkreśla ks. Piotr.
Akcja odbędzie się w sobotę 10 października w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach przy ul. Makuszyńskiego 2.

Więcej o wydarzeniu w 39. numerze "Gościa Gdańskiego" na 27 września.


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00