W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na dzień przed odpustem, w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Gdyni-Orłowie zainaugurowano odmawianie Różańca do...
Po wieczornej Eucharystii odbyła się konferencja wprowadzająca w modlitwę, którą wygłosił ojciec Leszek Czeluśniak MIC, misjonarz z Rwandy, pracujący od 19 lat w Kibeho. W latach 1981-1989 miały tam miejsce objawienia Matki Bożej, które w 2001 roku zostały uznane przez Kościół.
Misjonarz zapoznał wiernych z objawieniami maryjnymi w Afryce. - Maryja w Kibeho przedstawiła się jako Matka Słowa. Objawiła się trzem uczennicom ze szkoły średniej. Mówiła o konieczności nawracania się oraz miłości do Boga i drugiego człowieka. Wiele wzywała do zrozumienia tajemnicy cierpienia, które zaniesione pod krzyż prowadzi do zmartwychwstania. Prosiła przy tym, by dużo modlić się za rodzinę, o powołania kapłańskie i zakonne, a także za młodzież, która jest przyszłością Kościoła - wyjaśniał ojciec Leszek.
- Maryja powiedziała, że modlitwa różańcowa jest bardzo ważna w naszym życiu. Osobiście prosiła, by odmawiać Różaniec do Siedmiu Boleści. Rozważamy w nim tajemnice bolesne - męki i śmierci Chrystusa. Zgłębiamy tę trudną prawdę o Synu Bożym, aby na drogach wiary otrzymać umocnienie. Odmawiając ten różaniec możemy u Boga, za przyczyną Maryi, wyprosić wiele łask - zaznaczył ojciec Czeluśniak.
Od poniedziałku 14 września, wierni w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Gdyni-Orłowie będą co tydzień, w poniedziałki po wieczornej Mszy św., odmawiać wspólnie Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi.