13 sierpnia 1945 roku w Bobrówce urodził się abp Sławoj Leszek Głódź. W dniu dzisiejszym metropolita gdański osiąga kanoniczny wiek emerytalny.

Drogiemu Jubilatowi składamy serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej oraz sił i zdrowia na dalsze lata posługiwania Kościołowi.
Przypomnijmy, że 21 stycznia 1991 r., wraz z ustanowieniem Ordynariatu Polowego w Polsce, abp Głódź został mianowany biskupem polowym Wojska Polskiego. W tym samym roku, 23 lutego, przyjął święcenia biskupie.
Posługę w diecezji warszawsko-praskiej objął 2 października 2004 roku. 17 kwietnia 2008 r. Benedykt XVI mianował arcybiskupa metropolitą gdańskim.
Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego biskup diecezjalny, który ukończył 75. rok życia jest proszony o złożenie na ręce papieża rezygnacji z zajmowanego urzędu.