Za tydzień w naszej archidiecezji odbędą się...
Święcenia diakonatu to zwieńczenie 5-cio letniej formacji seminaryjnej. Przed tym wydarzeniem alumni udadzą się na rekolekcje. Jak informuje ks. Wojciech Langowski, ojciec duchowny Gdańskiego Seminarium Duchownego, a także rekolekcjonista, będzie to czas sprzyjający wsłuchaniu się w Dobrą Nowinę.
- Rekolekcje mają kleryków przygotować duchowo, wewnętrznie, do przyjęcia święceń w stopniu diakonatu. To jest moment na głęboką modlitwę i wyciszenie. Proponujemy więc, by w tym czasie jak najmniej rozmawiać o sprawach codziennych, a skupić się i dzielić tym, co się dzieje w nas - mówi ks. Langowski. Przyznaje, że te rekolekcje są przez przyszłych diakonów bardzo wyczekiwane. - Podejmujemy zagadnienia związane z celibatem oraz posłuszeństwem. Bardzo ważnym momentem jest sakrament pokuty i pojednania. Nie brakuje również tematów uwzględniających to, do czego będą wyświęceni - opowiada ojciec duchowny GSD.
Na czas rozpoczynających się rekolekcji ks. Langowski prosi o modlitwę za przyszłych diakonów. - Potrzeba nam modlitwy Kościoła, by dobrze przygotować się do nowej posługi - mówi.
Święcenia diakonatu przyjmie 12 alumnów Gdańskiego Seminarium Duchownego w sobotę 20 czerwca o godz. 10 w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Szafarzem święceń będzie abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.