Licealiści i studenci ze wspólnoty "Boża...
W ramach akcji w niedzielę 10 maja przed każdą Eucharystią młodzież czytała fragment encykliki "Redemptor hominis" (Zbawiciel człowieka), opublikowanej 4 marca 1979 roku. Swoją inicjatywę nazwali "100 stron na 100 lat".
- Podczas spotkań formacyjnych we wspólnocie wielokrotnie zapoznawaliśmy się z różnymi dokumentami Kościoła. Ostatnio analizowaliśmy encyklikę papieża Franciszka "Laudato si". Nasz duszpasterz, ks. Adam Jeszka, zaproponował nam, byśmy uczcili setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły poprzez publiczne przeczytanie pierwszej papieskiej encykliki. Po przygotowaniu tekstu do lektury okazało się, że mamy sto stron - opowiada Małgosia, liderka "Bożej Husarii".
Młodzi chętnie przystąpili do realizacji dzieła. - W okresie przeżywanej kwarantanny, zatrzymania od normalnej codzienności, ważne jest, aby podejmować różnego rodzaju wyzwania, a jednocześnie mieć czas na refleksję i różnego rodzaju przemyślenia. W czasie czytania, bądź też słuchania tekstu papieskiego dokumentu można przecież odkryć głos Boga, który mówi do nas poprzez swojego sługę - papieża Jana Pawła II - dodaje Małgosia.
- Podczas lektury w katedrze urzekło mnie to, że treść encykliki wydanej ponad 40 lat temu jest ciągle aktualna. Myślę, że nasza inicjatywa może stać się zachętą również dla innych do zgłębiania nauczania św. Jana Pawła II - podkreśla studentka z "Bożej Husarii".