Przyłączając się do apelu abp. Stanisława...
W tej trudnej godzinie chciałbym zapewnić wiernych i pasterzy Kościoła we Włoszech o duchowej bliskości, solidarności i modlitwie Kościoła, który jest w Polsce - podkreślił abp Stanisław Gądecki w liście do Włochów. Tym samym poprosił Polaków, by dziś wieczorem pomodlili się w intencji ustalania epidemii koronawirusa w tym najbardziej nią dotkniętym kraju.
Do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski włączył się bp Zbigniew Zieliński.

Bp Zieliński zachęca do modlitwy w intencji Włochów

Gość Gdański

Jednocześnie biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej wyraził wdzięczność za modlitwę i powstające dzieła w tym trudnym czasie. - Chcę z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy we wspólnotach parafialnych, w domach zakonnych podejmują wielorakie inicjatywy mające na celu budowanie modlitewnej, solidarnej wspólnoty - powiedział bp Zieliński.