św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

Co niedzielę na antenie Radia Gdańsk można...
W rozszerzonym paśmie religijnym, którego można posłuchać w niedzielne poranki, pojawiła się nowa audycja pod redakcją Alicji Samolewicz-Jeglickiej. Piętnastominutowe "Spotkania" to dotknięcie gdańskiej archidiecezji u podstaw i spojrzenie na Kościół "od dołu", z perspektywy świeckich i wiernych, zaangażowanych w tworzenie wspólnot.
- Kiedy zaczęłam pracę nad audycją przyszedł czas zaskakujących odkryć. Różnorodność i ilość wspólnot oraz ruchów katolickich w gdańskim Kościele jest ogromna. Naprawdę można powiedzieć, że każdy znajdzie w nim jakieś miejsce dla siebie. Bo każdy z nas jest na innym etapie życia, z innymi problemami i radościami. Już będąc nastolatkiem można wstąpić do wspólnoty - mówi red. Alicja Samolewicz-Jeglicka.
Audycje pokazują, że w gdańskim Kościele działają wspólnoty dla studentów, małżeństw, rodziców czy osób w związkach niesakramentalnych. A także oddzielne dla mężczyzn i dla kobiet. Autorka odkrywa w swych programach ogrom tematycznych, skonkretyzowanych wspólnot. Aktywnych, refleksyjnych, mobilizujących czy wspierających. Ich różnorodność może zaskoczyć niejedną osobę.
Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk przekonuje, że zmiany w ramówce, m. in. rozszerzenie pasma programów religijnych, to dobry kierunek w rozwoju gdańskiej anteny. - Chcemy być bliżej ludzi. To nowa filozofia naszej ramówki. Dlatego w audycji "Spotkania" mówimy o ludziach cichej pracy, tych, którzy działają u podstaw naszego Kościoła - mówi prezes.
Pasmo programów religijnych w Radio Gdańsk rozpoczyna się zawsze w niedzielę około godz. 8.30. Rozpoczyna ją audycja Sławka Rybarczyka "Słowo-muzyka-sens", najlepsza w Polsce audycja poświęcona muzyce chrześcijańskiej. Potem można wysłuchać niedzielnej Ewangelii wraz z komentarzem znanych w archidiecezji księży-biblistów: "Wypłyń na głębię", a następnie program "W drodze", w której Marek Lesiński i dziennikarze Radia Gdańsk podsumowują tydzień z życia gdańskiej archidiecezji. I najnowsza audycja "Spotkania" pod redakcją Alicji Samolewicz-Jeglickiej.
Więcej o audycji Radia Gdańsk w numerze 7 Gościa Gdańskiego na 16 lutego.


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00