Z tej okazji swoim „przepisem na miłość” dzielą...
Katarzyna i Arkadiusz Aszykowie są małżeństwem trzy i pół roku. Połączyła ich wspólna pasja. - Spotkaliśmy się na próbie zespołu muzycznego. Ja śpiewałam, a on grał na perkusji. Nasze zakochanie nie było typowe, bo z początku dużo się kłóciliśmy. Jednak coś nas do siebie ciągnęło. W tym czasie dużo się modliłam. Wiedziałam, że Pan Bóg chce mojego dobra, mimo, iż do końca nie byłam do Arka przekonana. W moich oczach nie był on tym wymarzonym ideałem - mówi Kasia.
- Połączył nas Pan Bóg w takiej normalności. Przyszedł czas w moim życiu, w którym stwierdziłem, że chcę kogoś pokochać. Nie da się ukryć - w głowie miałem kilka dziewczyn. Z różnymi wątpliwościami i pytaniami postanowiłem zawalczyć o Kasię. Czułem w tym wszystkim subtelne światło, lekki powiew Ducha św., podpowiadający mi w którą stronę mam iść - opowiada Arek.
Swoją miłością postanowili dzielić się z innymi prowadząc vloga "Aszyki" na portalu YouTube. - W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że w nasz związek włożyliśmy wiele pracy, ukończyliśmy różne kursy, a nie ma z tego żadnych owoców. Tak narodził się pomysł tworzenia filmików. Na vlogu chcemy pokazywać prawdę, że często jesteśmy grzeszni, mali, niezdolni, a wszystko co dzieje się w naszym życiu jest Bożą łaską - opowiada Kasia Aszyk.

Państwo Schultowie byli delegatami diecezji gdańskiej na Synodzie o Rodzinie w 1980 r.

ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

W październiku Eryka i Wacław Schultowie będą przeżywać 64. rocznicę ślubu. - Ta dzisiejsza nasza miłość jest zupełnie inna niż ta, którą przeżywaliśmy na początku wspólnej drogi. Obecnie jest ona piękniejsza, cudowniejsza. Kiedyś była emocjonalna, teraz jest racjonalna. Wiemy dlaczego się kochamy. Miłość dojrzewa - podkreśla pan Wacław i dzieli się jeszcze jedną mądrością. - Jest takie powiedzenie, że im dalej w las tym więcej drzew i ciemniej. A ja muszę powiedzieć, że im dłużej jestem z moją żoną, tym bardziej ją kocham - mówi trzymając ją za rękę i uśmiechając się do niej.

Więcej o miłości Kasi i Arka oraz Eryki i Wacława w 6. numerze "Gościa Gdańskiego" na 9 lutego.  .