św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

Już po raz piąty w Jastarni, a czwarty w...
Projekt ten ma na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Dla budowania bliskich więzi, niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu przez małżonków - informuje Ewa Kohnke, koordynatorka przedsięwzięcia.
W piątek 7 lutego obchody Tygodnia Małżeństwa rozpoczną się od wieczornej Mszy św. w Jastarni (godz. 18) i w Kuźnicy (godz. 17). Po wspólnej modlitwie wszyscy zaproszeni są na spektakl pt. "Słoneczna linia", mówiący o tworzeniu się wspólnoty młodego małżeństwa, w wykonaniu aktorów gdańskiego Teatru Wybrzeże.
Następnego dnia, 8 lutego, o godz. 12 odbędzie się marszobieg małżeński - "Razem w drodze". Wszyscy jego uczestnicy otrzymają numery startowe i mapki trasy. Trzy pierwsze pary na mecie otrzymają specjalny prezent.
W niedzielę - 9 lutego - odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na wszystkich Mszach św. - w Jastarni - o godz.8, 10, 11.30 i 16.30 oraz w Kuźnicy o godz. 7.30, 10.30. Pary małżeńskie otrzymają okolicznościowy obrazek, każdemu małżeństwu zostanie także zrobione pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy małżonkowie otrzymają indywidualne kapłańskie błogosławieństwo.             
Tego samego dnia o godz. 14 organizatorzy zapraszają również na Hartowanie Małżeństwa w wodach Bałtyku, czyli wspólne morsowanie. Wydarzenie rozpocznie się przy molo w Jastarni. Mile widziane przebrania.
W kolejnych dniach małżeństwa będą mogły wziąć udział m.in. w warsztatach psychologicznych, kulinarnych w Kuźnicy w restauracji Maszop, a także plastyczno-muzycznych. Nie zabraknie również czasu na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, a także atrakcji muzycznych.
Obchody Tygodnia Małżeństwa zakończą się 14 lutego. Najpierw, o godz. 18 odbędzie się Msza św. w Jastarni, po której o godz. 19 organizatorzy zapraszają do Hali Sportowej na bezpłatny koncert Weroniki Korthals - "Miłość mi wszystko wyjaśniła". W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, artystka zaprezentuje repertuar z nowej płyty. Po koncercie nastąpi posumowanie TM i wręczenie Grand Prix oraz medali dla trzech kolejnych małżeństw.
Ponadto w Jastarni i Kuźnicy, w pensjonatach, hotelach i restauracjach, małżonkowie legitymujący się ślubnym zdjęciem skorzystają z 40 proc. zniżki.
Więcej informacji o imprezach odbywających się w związku z TM w Jastarni i Kuźnicy znaleźć można TUTAJ.
Patronem medialnym wydarzenia jest "Gość Niedzielny".


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00