Jej historia porusza. Przez kilkanaście lat...
Miliony ludzi w Polsce poznały Abby Johnson dzięki filmowi "Nieplanowane" oraz książce pod tym samym tytułem. Od wielu lat Abby jest bardzo aktywną działaczką pro-life.
Przez kilkanaście lat pracowała dla Planned Parenthood w Teksasie. Najpierw jako wolontariusz, by ostatecznie stać się jednym z najmłodszych dyrektorów kliniki. Wyznaje, że głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Wszystko zmieniło się jednak, kiedy spędziła kilka minut w gabinecie, w którym na jej oczach przeprowadzano aborcję. To sprawiło, że odmieniła swoje życie. Asystując przy aborcji, zobaczyła na USG nienarodzone dziecko uciekające przed narzędziami lekarza. - Każdego dnia modlę się za tamto dziecko, które zginęło na moich oczach. I za jego matkę - wyznała po latach.
Działaczka pro-life w lutym odwiedzi nasz kraj. W trakcie wizyty będzie gościła w 5 miastach: Bydgoszczy, Krakowie, Pile i Warszawie, a już 14 lutego Abby podzieli się swoim świadectwem w Rumi. "Cieszę się, że będę w Polsce. Wasz kraj jest piękny, a polski papież Jan Paweł II to dla mnie ważna osoba. Zapraszam was na spotkania ze mną, posłuchajcie mojej historii. Proszę Polaków o modlitwę w intencji mojej nadchodzącej wizyty" - apeluje mówi w specjalnym filmie nagranym przed zbliżającą się wizytą w Polsce.

Abby Johnson w Polsce.

Maciej Sarbinowski

Na spotkanie, które odbędzie się w Rumi, w sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych przy ul. NMP Wspomożenia Wiernych 1, wstęp jest wolny. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu. Następnie odprawiona zostanie Msza św., a po niej A. Johnson wygłosi świadectwo życia.
Organizatorem przyjazdu A. Johnson do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie. Wkrótce w Polsce ukaże się także nowa książka A. Johnson "Ściany będą wołać". Abby zamieściła w niej świadectwa lekarzy i personelu klinik aborcyjnych, którzy przez lata zajmowali się aborcją. Wszyscy oni nawrócili się i dzisiaj działają w ruchach pro-life.
Więcej informacji na temat przyjazdu A. Johnson do Polski znaleźć można na stronie internetowej: abbywpolsce.pl.
Patronem medialnym wydarzenia jest "Gość Niedzielny".