To wydarzenie gromadzące ludzi w różnym wieku,...
Co roku wydarzenie przyciąga tysiące ludzi, którzy - wyposażeni w papierowe korony rozdawane przez organizatorów oraz śpiewniki - wyruszają na spotkanie Dziecięcia. W pochodzie idą bębniarze i szczudlarze, a także - obowiązkowo - Trzej Królowie. Na swojej drodze barwny pochód napotyka nie lada przeszkody.
W tym roku po raz 10. ulicami Gdańska przejdzie barwny Orszak Trzech Króli. Przy Wielkiej Zbrojowni, która będzie pełnić rolę Pałacu Heroda, srogi władca spróbuje zawrócić orszak. Następnie, przy Fontannie Neptuna, pochód zakłócą diabły, jednak bezskutecznie, gdyż walkę zawsze wygrywają anioły. Uwagę przyciągnie tłum dzieci w przebraniach dam dworu i rycerzy ze wszystkich stron świata.
W archidiecezji gdańskiej Orszaki Trzech Króli wyruszą:

w Gdańsku o godz. 12.00 spod wejścia do bazyliki Mariackiej przy ul. Piwnej,
w Gdyni o godz. 12.00 spod kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Armii Krajowej,
w Wejherowie o godz. 13.30 spod Pałacu Przebendowskich i Keyserlingów,
w Żukowie o godz. 13.00 spod placu przy Hali Widowiskowo-Sportowej na ul. Armii Krajowej 2E,
w Rumii po Mszy św. o godz. 11.30 w parafii pw. św. Jana z Kęt przy ul. Stoczniowców 23,
w Kielnie o godz. 12.00 przy rondzie,
we Władysławowie o godz. 12.00 przy Domu Rybaka,
w Żelistrzewie po Mszy św. o godz. 11.30 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kasztanowej 2.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa całymi rodzinami!