W akcji "Szkoła do hymnu” wzięło udział w...
Jedną z nich była Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie. - Co roku przygotowujemy akademię szkolną z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Bierzemy też udział w gdańskiej Paradzie Niepodległości. Przyłączyliśmy się do akcji, bo to wyraz naszego patriotyzmu i uczczenia pamięci o tych, którzy walczyli o polskość - mówi ks. Krzysztof Mudlaff, dyrektor szkoły.
W całym kraju uczniowie i nauczyciele z ponad 19 tys. szkół przystąpiło do akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. W ten sposób włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11.11. W tegorocznej akcji oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski wzięły udział również szkoły spoza granic naszego kraju. Najwięcej szkół zgłosiło się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich.
Warunkiem uczestnictwa w akcji "Szkoła do hymnu” było przesłanie przez dyrektora zgłoszenia. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które wzięły udział w akcji otrzymają od ministra pamiątkowy dyplom.