W najbliższą niedzielę, 10 listopada o 16.15 w...
Połączone chóry: Elishama (Chwaszczyno), Kosakowianie (Kosakowo), Sounds of Freedom (Gdynia, Kosakowo) i Strzelenka (Tuchom), Viola (Gdynia) pod dyrekcją Magdaleny Stenki wykonają koncert chóralnej muzyki poważnej "Piaśnicka Msza Żałobna”.
To klasyczne 9-pieśniowe requiem napisane zostało z okazji 80. rocznicy rozpoczęcia eksterminacji mieszkańców Kaszub i Pomorza w lasach piaśnickich. Stanowi swoiste epitafium pamięci ludzi, którzy zostali zamordowani. Utwór jest po polsku, kaszubsku i po łacinie.
- Tworząc Piaśnicką Mszę Żałobną chcieliśmy oddać nie tylko dramat tamtych wydarzeń - mówi Karol Krefta, kompozytor. - Utwór ma być przede wszystkim wołaniem o pamięć, a także skłaniać do refleksji i pokazywać, że ofiara zamordowanych nie poszła na marne - dodaje K. Krefta.
Koncert trwa ok. 50 minut. Wstęp wolny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Gość Niedzielny.