Ruszyła druga edycja zaproponowanej przez...
Wierzę, że dla wielu osób będzie to początek przygody z tą wspaniałą modlitwą i pozwolimy Maryi prowadzić się za rękę w codziennym życiu - mówi Renata Kęsicka, inicjatorka akcji.
Pomysł na akcję narodził się już w maju ubiegłego roku. - Zaniepokoiło mnie to, co działo się w Gdańsku - prace nad przyjęciem Modelu na rzecz Równego Traktowania, program edukacji seksualnej "ZdrovveLove" oraz promocja środowiska LGBT. Chciałam poprosić Maryję o interwencję, bo modlitwa to zawsze podstawa wszelkich działań - tłumaczy.
Pomysł rozprzestrzenił się na całą archidiecezję. Na początek akcji pani Renata wybrała święto Matki Bożej Różańcowej. - Maryja w trakcie objawień w Gietrzwałdzie (1877 r.) i w Fatimie (1917 r.) mówiła o potrzebie codziennego odmawiania Różańca. Zachęca nas do tego nieustannie, bo ta modlitwa jest potęgą - mówi R. Kęsicka.
W to modlitewne dzieło włączyć się może każdy. Nie obowiązują żadne zapisy. Formuła jest bardzo prosta: wystarczy raz dziennie odmówić dziesiątkę Różańca o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i miejscowości oraz dla całej ojczyzny. - Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi z Fatimy i Gietrzwałdu - wyjaśnia inicjatorka.
Zachęca również, by podzielić się świadectwem. - W tym roku uruchomiliśmy specjalny adres mejlowy, na który można przesyłać swoje świadectwo odnośnie do akcji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - mówi R. Kęsicka. Koordynacją akcji zajmuje się Domowy Kościół będący małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło–Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce.
Do dziesiątki Różańca można dołączyć krótką modlitwę: "Do Ciebie, nasz dobry, kochany Ojcze, razem z Maryją zanosimy modlitwy za naszą miejscowość, za miejsce, w którym żyjemy i wzrastamy. To jest miejsce, które Ty nam dałeś. Spraw, by było pełne miłości, pokoju i przebaczenia. Amen".