W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia z...
Pielgrzymka wyruszy o godz. 14 sprzed archikatedry w Oliwie. Następnie, lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przejdzie do sanktuarium w Matemblewie. Pątnicy pójdą do Maryi z prośbą o trzeźwość narodu, o wytrwanie w abstynencji, o ocalenie rodzin. W drodze wysłuchają konferencji, będą się modlić, znajdzie się też czas na indywidualne spotkania z kapłanami. Po dojściu do celu wszyscy, we wspólnie odmawianej modlitwie oddadzą się w opiekę Niepokalanej. Później świętowanie – zabawy dla dzieci, degustacja tradycyjnego chleba ze smalcem. Najważniejszym punktem wydarzenia będzie uroczysta Msza św. dla pielgrzymów, którą o godz. 18 odprawi w sanktuarium MB Brzemiennej bp Wiesław Szlachetka. Wraz z nim Eucharystię będą koncelebrowali księża związani z duszpasterstwem trzeźwości.
- Podejmowanie właściwych wyborów jest możliwe jedynie w przypadku ludzi wolnych. Jednak wolność bez trzeźwości nie jest możliwa - tak mówi o wartości pielgrzymowania z intencją trzeźwości, ks. prał. Bogusław Głodowski, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych.