św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

W Gdyni odbył się finał trasy ewangelizacyjno-...
To radosne dwudniowe wydarzenie było czasem spotkania z drugim człowiekiem, a także z Bogiem. Całość odbyła się na Bulwarze Nadmorskim. Z wielkiej sceny popłynęły świadectwa, modlitwa, a także wspaniała muzyka w wykonaniu muzyków z lokalnych wspólnot, a także zespołów ZaNim Uwielbienie oraz Full Power Spirit.
- "Strefa Mocy" zrodziła się z pragnienia, głoszenia Ewangelii przy użyciu profesjonalnych narzędzi: mobilnej sceny na tirze, zawodowego, pełnego mocy nagłośnienia, nastrojowego, koncertowego oświetlenia, dużego, pełnego blasku ekranu. Prosiliśmy o to Boga, a On nas wysłuchał. "Strefa Mocy" to radosne wielbienie Boga. Impreza nosi taką nazwę, gdyż wierzymy, że tutaj rządzi Bóg. Chcemy Go przybliżać i o Nim mówić. Kochamy Go. Idziemy tam, gdzie nam wskaże i do czego nas zaprasza - mówi Witek Wilk, szef Fundacji "ZaNim" i organizator SM.
Była to druga edycja imprezy. - Przyjechaliśmy z Rzeszowa. Tegoroczna trasa trwała w sumie 40 dni. Odwiedziliśmy 11 miejscowości, a to wszystko dlatego, że każdy z nas doświadczył Boga, który jest wielki. Jeździmy od miasta do miasta, by o tym głośno powiedzieć. Katolik to jest moc, a nie jakaś popierdółka, i z tą mocą należy się liczyć. Bóg pokazuje, że możemy robić rzeczy, które pozornie są niemożliwe - mówi W. Wilk.
- Bóg daje nam doświadczenie swojej obecności. W Nim możemy dokonywać czynów pełnych mocy, a chcemy ich dokonywać, dlatego tu jesteśmy - dodaje Sylwia Wilk. 


Witek Wilk w trakcie konferencji.


Justyna Liptak /Foto GośćCentralnym punktem drugiego dnia "Strefy Mocy" była Msza św. Eucharystię sprawował i homilię wygłosił ks. Paweł Górny, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku.
- Największą motywacją, by wychodzić z budynków kościelnych i ewangelizować, tak jak robią ci, którzy przyjechali do nas ze "Strefą Mocy", są słowa Jezusa: "Przyszło do was królestwo Boże" - mówił kaznodzieja. - Ewangelizacja to przede wszystkim radość z głoszenia Chrystusa, a nie statystyka, ile osób udało się nawrócić. Dlatego chcemy prosić i modlić się o to, by nasze dzisiejsze spotkanie było wyrazem wdzięczności i radości, że jesteśmy razem, że Bóg nas wybrał i posłał. Dziękujmy za to, że mamy Kościół i tak wielką różnorodność wspólnot, które współtworzą to wydarzenie. Pan Jezus zaprasza nas, byśmy również poszli i głosili słowo Boże - podkreślił ks. Górny.
- Wspaniała inicjatywa. Pełna pozytywnej energii i cudownych osób, które jeśli trzeba pomodlą się za ciebie, a innym razem będziecie się wspólnie śmiać i tańczyć. Dawno nie doświadczyłam tyle Bożej radości i takiego poczucia wspólnoty - mówi Anita, uczestniczka "Strefy Mocy".
Głównym organizatorem SM jest Fundacja "ZaNim", reprezentowana przez Witka i Sylwię Wilków. W realizację gdyńskiej imprezy włączyły się wspólnoty z archidiecezji gdańskiej, m.in.: Ruch Świato-Życie, Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji, Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Gdańskiej, Droga Neokatechumenalna.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00