W Gdyni ruszyła nowa inicjatywa fundacji Radość...
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Radość Ewangelii. - Słowa papieża Franciszka nie są proste i łatwe. Budzą niezrozumienie, a czasem i sprzeciw. Retoryka Franciszka jest wymagająca i zachęcająca do zmiany schematów działania, a o to często trudno, bo nie lubimy zmian - wyjaśnia Aneta Puszko OV z fundacji Radość Ewangelii.
Każde ze spotkań poświęcone będzie nauce papieża Franciszka. - Ostatnio w Kościele poruszamy wiele ważnych tematów. Najtrudniejsze jest to, że niestety czasem te głosy są sprzeczne. Dlatego podczas Pierwszych! Poniedziałków Papieskich pragniemy zgłębiać nauczanie papieża i Kościoła, rozmawiać o tym, co jest dla nas niezrozumiałe, a co jest wyzwaniem, a także wspólnie szukać możliwości wprowadzenia tego nauczania do naszego życia - podkreśla A. Puszko.
W inicjatywę może włączyć się każdy, kto chce odkrywać i wdrażać w życie to, co papież Franciszek kieruje do wiernych. Pierwsze! Poniedziałki Papieskie mają formę formacyjno- warsztatowo-modlitewną. - Wprowadzają nas w tematykę wskazań papieża, ale i uczyć, jak wdrażać je w praktyce w naszym życiu - dodaje A. Puszko.
Temat pierwszego spotkania poświęcono zagadnieniu: Czy prawdziwa radość z powodu Ewangelii jest możliwa? Konferencję wprowadzającą poprowadził ks. Jacek Socha, proboszcz parafii św. Mikołaja.
- Zarówno św. Jan Paweł II jak i Benedykt XVI pozwolili nam posmakować Ewangelii - wprowadzali nas w nią. A co robi Franciszek? Chce byśmy zaczęli tym słowem Bożym żyć. Byśmy wdrożyli je w naszą codzienność. Byśmy je pokazali światu - mówi ks. J. Socha.
- Osoby świeckie są szczególnie zaproszone, by dzielić się słowem Bożym. Bóg wzbudza ludzi świętych, którzy mają w sobie entuzjazm głoszenia Ewangelii i wzięcia odpowiedzialności z Kościół. Bardzo potrzeba nam takich osób - podkreślił proboszcz.
Na najbliższe spotkanie wspólnota zaprasza dopiero po wakacjach. Zapisy i więcej informacji na: radoscewangelii.pl oraz FB.