- Poprzez wspólne rozważanie tajemnicy męki...
W najbliższy piątek 12 kwietnia, o godz. 18 sprzed kościoła NMP Królowej Polski po raz kolejny wyruszy Gdyńska Droga Krzyżowa. Godzinę później, przy Zielonej Bramie, rozpocznie się Gdańska Droga Krzyżowa.
Tradycyjnie w gdyńskim nabożeństwie swój udział zapowiedział abp Sławoj Leszek Głódź. - Zachęcam, aby w tę modlitwę zaangażowali się mieszkańcy całej Gdyni, ludzie wszystkich stanów, grup zawodowych i społecznych, dzieci i młodzież, wszystkie parafie na czele ze swymi duszpasterzami. Krzyż między poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej będzie niesiony przez wspólnoty pracujące i działające na terenie naszego miasta - mówi metropolita.
Gdyńska Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18 przy kolegiacie NMP Królowej Polski (ul. Armii Krajowej 26).
- W tym roku ze względu na remonty odbywające się na Kamiennej Górze Gdyńska Droga Krzyżowa przejdzie inną trasą, przez bulwar nadmorski. Wspólną modlitwę zakończymy pod pomnikiem "Tym, co odeszli na wieczną wachtę" - mówi ks. prał. Edmund Skalski, proboszcz gdyńskiej parafii NMP.
Procesji towarzyszyć będzie kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej.
Gdańska Droga Krzyżowa organizowana przez ojców dominikanów i Duszpasterstwo Akademickie "Górka" rozpocznie się o godz. 19 na Długim Targu, przy Zielonej Bramie, a zakończy pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców ok. godz. 20.30.
Podczas wspólnej modlitwy na ulicach Starego Miasta czytane będą rozważania papieża Franciszka.
Organizatorzy obu nabożeństw proszą o zabranie ze sobą świec lub lampionów, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.