Po raz kolejny młodzież z naszej archidiecezji...
Tradycyjnie w drugą sobotę marca na Jasnej Górze zbiorą się maturzyści archidiecezji gdańskiej. - Pielgrzymka to nie wyjazd turystyczny, ale możliwość zawierzenia swojego, za chwilę dorosłego, życia Bogu. W Częstochowie spotykają się młodzi z różnych środowisk i z różnym doświadczeniem wiary - mówi ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
Hasło tegorocznej pielgrzymki nawiązuje do przeżywanego w Kościele programu duszpasterskiego: "W mocy Bożego Ducha". Program podejmuje kwestie, które dla młodych katolików są ważne, szczególnie w kontekście nauczania papieża Franciszka i ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Panamie, czyli tematy związane z rodziną, działalnością społeczną, moralnością czy etyką.
- Wszyscy jesteśmy częścią Kościoła, ale każdy z nas podejmuje indywidualne decyzje, co dalej zrobić z własnym życiem. Pielgrzymka daje szanse odkrycia swojego powołania - dodaje ks. Nowak.
Wszystko dzięki profesjonalnemu przygotowaniu wyjazdu. - Przewidzieliśmy konferencje, bloki tematyczne, spotkania z małżonkami i osobami duchownymi, by młodzi mieli szansę przekonać się, że istnieją różne drogi realizowania Bożego powołania - wyjaśnia ks. Łukasz Grelewicz, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.
Ksiądz Grelewicz dodaje, że w czasie spotkania nie zabraknie czasu na indywidualne rozmowy, dzielenie się doświadczeniami i obawami, a także świadectwa. - To naprawdę owocny czas, kiedy można na spokojnie zastanowić się, co dalej. Warto więc podjąć pielgrzymkowy trud, zarezerwować sobie wolny weekend i pojechać na spotkanie z Bogiem i Maryją - przekonuje.