- Otaczamy opieką wszystkich rodziców,...
Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. W marcu 2009 roku, pierwszy raz na gdańskiej Żabiance została odprawiona Msza św. w intencji osieroconych rodzin. Od tego czasu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej stało się azylem - miejscem spotkań, modlitwy, łez i pocieszenia dla rodziców, którzy doświadczyli straty.
Jedną z założycielek wspólnoty jest D. Wiśniewska, mama Kamila. - Miał 13 lat, kiedy zmarł. Szukałam dla siebie pomocy, znalazłam ją wśród innych "osieroconych" rodziców i tak małymi krokami powstała wspólnota, która oferuje wsparcie kapłana i psychologa - wyjaśnia.
- "Osieroceni" rodzice muszą nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości - bez swojego dziecka. Jest to trudne, wymaga pracy i czasu. Jednak nie jest to czas nieograniczony, bo jeśli żałoba trwa ponad pięć lat, a przeżywająca ją osoba czuje się tak samo, jak na jej początku, to warto zwrócić się po profesjonalną pomoc - tłumaczy Jarosław Zabojszcz, psycholog.
Wspólnota zaprasza już w najbliższą sobotę 16 lutego o godz. 15 do parafii Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance, gdzie odbędzie się Msza św. w intencji osieroconych rodziców. Będzie to również czas, by podziękować Bogu za 10 lat istnienia wspólnoty.
Po Eucharystii jak zawsze odbędzie się spotkanie w sali parafialnej.