św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

- Aura pokrzyżowała nam nieco plany. Nie ma...
Jak co roku, podczas ferii zimowych, diecezjalna Caritas zorganizowała turnus wypoczynkowy dla dzieci. W ośrodku w Warzenku odpoczywa obecnie 75 uczniów szkół podstawowych z terenu archidiecezji.
- Staramy się dobrze zorganizować im czas pobytu na zimowisku. Były już zajęcia integracyjne, dyskoteki i karaoke. Mieliśmy też konkursy: "Jaka to melodia", "Randka w ciemno" i "Mam talent". Zapraszamy także gości. Przedwczoraj odwiedziła nas pani prowadząca warsztaty z zumby. Wczoraj natomiast odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, który przeprowadził warsztaty z pierwszej pomocy - relacjonuje pani kierowniczka.
Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa 11 opiekunów, którzy starają się zapewnić dzieciom dobrą zabawę. - Wszyscy wychowawcy są wolontariuszami. Są jeszcze trzy osoby, które podejmują działania jako pomoc wychowawcy. Dla wychowawców stanowią ogromną pomoc. Razem tworzymy silną ekipę - mówi z uśmiechem Katarzyna. 


- Niestety dzisiejsza dyskoteka będzie imprezą pożegnalną. Jutro bowiem kończymy nasz turnus - mówi Katarzyna Glińska.

ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość


Marek Sadowski jest politologiem i historykiem. Pracuje w zawodzie. Aby móc opiekować się dzieciakami, zdecydował się poświęcić część swego, w pełni zasłużonego urlopu. Jest wychowawcą grupy chłopców mających od 10 do 13 lat. - To fenomenalni chłopcy, którzy mają ogromnie dużo energii. Od rana do wieczora mogliby się bawić. Organizujemy dla nich zajęcia sportowe, muzyczne i tematyczne. W mojej grupie motywem przewodnim jest historia Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. To oni są w tym roku naszymi przewodnikami - mówi Marek.
- Dzisiaj do obiadu dzieci mają czas na wykonywanie kartek walentynkowych, które w naszym ośrodku nazywamy "warzentynkami". Przygotowaliśmy skrzynkę do której trafią wszystkie te kartki. Znajdą się tam także dedykacje do piosenek, które zabrzmią na dzisiejszej dyskotece. Po obiedzie planujemy seans filmowy. wyświetlimy im film "Zakochany kundel". Niestety dzisiejsza dyskoteka będzie imprezą pożegnalną. Jutro bowiem kończymy nasz turnus - opowiada Katarzyna Glińska.
A co mówią sami podopieczni? - Jest mi tu bardzo dobrze. Ciocia, czyli nasza wychowawczyni, jest najlepsza. Pomaga nam we wszystkim. Najbardziej podoba mi się tutaj to, że wiele rzeczy robimy i przeżywamy wspólnie. Spotykam tu naprawdę fajnych ludzi. Czuję, że mogę się z nimi zaprzyjaźnić. Wieczorem będzie impreza walentynkowa i mam nadzieję, że będzie to fajny czas - dzieli się uczeń IV klasy - Maksymilian z Gdańska.


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00