- To, że i dzisiaj są ludzie, którzy zostawiają...
W najbliższą sobotę - 2 lutego - Kościół przeżywać będzie uroczystość Ofiarowania Pańskiego. W 1997 roku to właśnie święto papież Jan Paweł II ustanowił Dniem Życia Konsekrowanego.
Diecezjalne uroczystości Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w oliwskim kościele cystersów pw. MB Królowej Korony Polskiej (ul. Polanki 131). Głównym punktem obchodów będzie Msza św. o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.
"[Święto Ofiarowania Pańskiego] tradycyjnie jest obchodzone jako dzień modlitw w intencji osób życia konsekrowanego - braci i sióstr zakonnych różnych zgromadzeń, wdów i dziewic konsekrowanych oraz członków instytutów świeckich życia konsekrowanego. Zapraszamy zatem wiernych do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar życia zakonnego i konsekrowanego. Prosimy zabrać też ze sobą świece - gromnice, które zostaną poświęcone na początku liturgii" - możemy przeczytać w specjalnym komunikacie wydanym przez gdańską kurię.
- Śluby, które składają osoby konsekrowane, to czytelny znak, że można wyrzec się wszystkiego i pójść za Chrystusem. I choć każdy z nas na tej drodze zmaga się ze swoimi słabościami, przypominają nam, że nie możemy tu szukać siebie - mówi o. Janusz Warzocha SJ, wikariusz biskupi ds. zakonów.
O tym, do czego Kościołowi potrzebni są zakonnicy, w jaki sposób realizują oni swoją misję, oraz o zakochaniu się w Bogu od pierwszej łyżki zupy podanej bliźniemu - przeczytamy w najbliższym, 5. numerze Gościa Gdańskiego.