- Razem z papieżem Franciszkiem chcemy wam...
Ponad 1000 młodych ludzi wzięło udział w wydarzeniu ewangelizacyjnym "Gdynia PANAma", które odbyło się w sobotę 26 stycznia w kościele ojców Franciszkanów w Gdyni. Impreza została zorganizowana w łączności z trwającymi w Panamie 34. Światowymi Dniami Młodzieży.
- W te trwające właśnie w Panamie Światowe Dni Młodzieży papież Franciszek zaprasza was do służby i pomagania innym. To piękne powołanie, które mamy od Boga - rozpoczął spotkanie ks. Piotr Nadolski z Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej, organizator akcji.
W programie wydarzenia znalazły się m.in.: słowo papieża Franciszka, pozdrowienia od pielgrzymów z diecezji przebywających w Panamie, taniec uwielbienia poprowadzony przez grupę Worship Style, świadectwo Krzysztofa Sowińskiego ze wspólnoty Głos Pana, żywiołowe koncerty rapera Anatoma i grupy Fala Zmiany, w składzie : Jan Elf, Edzio i DJ Fala. Muzycy podzielili się także z uczestnikami świadectwem wiary i spotkania Boga w swoim życiu.
- Jak miałem 5 lat, to grzech wszedł do mojego życia bardzo mocno - mówił do zgromadzonych K. Sowiński ze wspólnoty Głos Pana. - Czułem się jak pusty dzban, który chciałem wypełnić czymś, co da mi pokój i szczęście (...). Jednak wszystko, co wybieramy zamiast Boga, nie jest w stanie nas wypełnić - wyjaśniał. - Jeśli masz w życiu pustkę, to pamiętaj, że Pan Bóg jest wszechmogący. Bądź robotnikiem Pana. Nikt nie jest za mały, za duży, za gruby, za chudy, żeby być świadkiem Chrystusa i żeby Pan Bóg w nim działał - tłumaczył.
Około godziny 21 w górnym kościele ojców franciszkanów rozpoczęła się druga część spotkania "Gdynia PANAma". W ramach przygotowania do Mszy św. uwielbienie poprowadził rumski zespół Bogu Chwała pod dyrekcją Weroniki Korthals. Śpiewy artystów przeplatane były krótkimi komentarzami biblijnymi ks. Mariusza Świerczyńskiego.
Kulminacyjnym punktem imprezy była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Wraz z nim Mszę św. sprawowało 20 kapłanów.

- Papież Franciszek powiedział kilka dni temu w Panama City: "Jestem tu, bo chcę uczynić was ważnymi, bo chcę żebyście wiedzieli, że jesteście dla mnie ważni. Jesteście bardzo ważni ze swoją młodością, wnikliwością, żywiołowością, spontanicznością" - przypomniał w homilii bp Zieliński

Agnieszka Lesiecka /Foto Gość

W homilii hierarcha przypomniał, że każdy z nas stanowi bogatą i bezcenną cząstkę wspólnoty, którą jest Kościół, a dzięki Światowym Dniom Młodzieży młodzi ludzie z całego świata mają okazję odczuć braterską więź ludzi wiary.