To ostatnie, 4. spotkanie przed oficjalnymi...
Zaproszono na nie wszystkich gdańszczan, ale przede wszystkim wszystkie gdańskie organizacje, stowarzyszenia, fundacje i inne instytucje, które współpracowały z prezydentem Adamowiczem.
Za życia Pawła Adamowicza, w pierwszych tygodniach stycznia odbywał on spotkanie obywatelskie z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych w gdańskiej Filharmonii. Organizatorzy wydarzenia nawiązują do tej tradycji.
Miejscem spotkania jest teren przy napisie "Gdańsk", obok kładki przez Motławę na wyspę Ołowianka - jedno z ulubionych miejsc prezydenta Pawła Adamowicza. Na Ołowiance są już tłumy gdańszczan z flagami miasta z kirem.
- Byliśmy pożegnać prezydenta w ECS, a teraz postanowiliśmy, że zapalimy znicz jeszcze w tym miejscu. To taki nasz sposób na uhonorowanie tego tragicznie zmarłego człowieka - mówi pani Krystyna, która na spotkanie przyszła z mężem.
Pani Beata przyprowadziła swoje dwie córki - Lenę i Kasię. - Nie wyobrażam sobie tego, co w tym momencie musi przeżywać rodzina prezydenta Adamowicza. Mnie serce pękłoby na pół. Myślami i modlitwą jestem z nimi - mówi kobieta.