Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w...
Aleksandra Dulkiewicz, komisarz Gdańska poinformowała w środę na konferencji prasowej, która odbyła się przed Urzędem Miasta, że pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę o godz. 12 w świątyni nazywanej "Koroną Gdańska".
Mszy św. pogrzebowej przewodniczyć będzie abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.
P. Adamowicz spocznie w bazylice Mariackiej, gdzie wśród wielu gdańszczan pochowanych tam na przestrzeni wieków jest także kilkudziesięciu burmistrzów gdańskich. Przekazy historyczne podają, że spoczęli tu zamordowani przez Krzyżaków w 1411 r. dwaj gdańscy burmistrzowie: Konrad Leczkow i Albert Hecht.
Dzień pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej - zapowiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
Od czwartku od g. 17, przez dobę, w Europejskim Centrum Solidarności wystawiona będzie trumna prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.
Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania tj. od 1990 r.; w latach 1994-98 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.