św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

Jak świętować święto Świętej Rodziny? Najlepiej...
Całe rodziny gdańszczan tłumnie odwiedziły świątynię, w której posługują gdańscy zmartwychwstańcy. To już tutejsza tradycja w czasie okresu Bożego Narodzenia - rodzinne wizyty na Mszy św i w żywej szopie, w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu uświetnia koncert kolędowy. Występowali już m.in. Arka Noego i Zespół w Składzie. W ostatnią niedzielę, 30 grudnia w gdańskim kościele oo. zmartwychwstańców wystąpiła Magda Anioł. W programie koncertu znalazły się znane kolędy i pastorałki przygotowane przez artystkę i jej zespół. Autorem muzyki, tekstów i aranżacji jest towarzyszący piosenkarce na gitarze mąż, Adam Szewczyk. Prócz Magdy i Adama, zespół wystąpił w składzie: Tomek Janeczko - akordeon, Tomek Kańtoch - bas oraz Grzesiek Kańtoch - perkusja. Artystom towarzyszyły na scenie dodatkowo ich dzieci, które wykonały z zespołem kolędę "Cicha noc".
Magda Anioł pochodzi ze Śląska. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w 1994 roku. Wydała 9 płyt z muzyką ewangelizacyjną. Poza programem autorskim wykonuje również koncerty kolędowe, postne, oprawę Eucharystii dla młodych oraz koncert "Strych z aniołami" (do tekstów Małgorzaty Nawrockiej). Poza standardowymi koncertami bywa również na rekolekcjach, ewangelizacjach, konferencjach, spotkaniach.
Występ Magdy Anioł z zespołem był okazją do wspólnego kolędowania, całymi rodzinami. - To cieszy szczególnie, gdy dziś wspominamy w liturgii Świętą Rodzinę i mamy okazję z naszymi rodzinami przyjść i pośpiewać. Poczuć się razem, blisko, o co trudno w zwykłe dni  - mówi ks. Arkadiusz Kita CR, wikariusz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku-Strzyży.
W najbliższych dniach gdańscy zmartwychwstańcy przygotowali jeszcze jedną rodzinną imprezę. - 6 stycznia 2019 r. o godz. 16 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żywej szopie na wzgórzu za sanktuarium. Będzie grill, oscypki i dużo wspólnego śpiewania - zaprasza o. Arkadiusz.


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00