Życzenia abp Sławoja Leszka Głódzia dla...
Trzeba nam zawsze przy żłóbku Bożego Narodzenia myśleć o wielkiej rodzinie - Ojczyźnie - tym bardziej że Polacy jako naród zawsze bardzo głęboko przeżywali noc Bożego Narodzenia.
Twórcy naszej narodowej kultury zaświadczyli o tym, jak bardzo tajemnica Bożego Narodzenia tkwi głęboko w duszy polskiej. Potwierdza to cała tradycja, kolędy i obrzędowość.
Trzeba nam bardzo myśleć w noc Bożego Narodzenia o naszej Ojczyźnie, która jest wielką miłością wszystkich Polaków.
Jest jeszcze jedna taka wielka wspólnota, która noc Bożego Narodzenia przeżywa jako swoje wielkie, podstawowe święto - to jest wspólnota Ludu Bożego, Kościoła, chrześcijan, a także wszystkich ludzi, którzy czasem formalnie nie należą do Kościoła, ale przeżywają Boże Narodzenie, czasem głębiej aniżeli chrześcijanie z chrztu czy z metryk".
[kard. Karol Wojtyła, Kraków, opłatek 1977 r. Cytat za: "Noc wigilijna. Nieznane przemówienia, homilie i nagrania". Wyd. Biały Kruk, Kraków 2017]
Drodzy czytelnicy "Gościa Gdańskiego"!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę pokoju Chrystusowego i błogosławieństwa Bożego wszystkim świętującym jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Niech nadchodzący nowy rok Pański 2019 przyniesie jak najwięcej Bożych łask, by z odwagą i hartem ducha budować szczęśliwą przyszłość Ojczyzny.
+ abp Sławoj Leszek Głódź,
arcybiskup metropolita gdański, Boże Narodzenie 2018