Setki wiernych uczestniczyły w uroczystości...
Msza św. zgromadziła tłumy parafian, licznych kapłanów m. in. ks. prałata Piotra Tworka, proboszcza parafii, księży z dekanatu Przymorze i związanych z kultem św. Michała Archanioła oraz poczty sztandarowe czcicieli Wodza wojsk niebiańskich. Liturgii przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź. W swej homilii metropolita gdański przypomniał postać św. Michała Archanioła. - Jego kult jest prastary. Jego imię po hebrajsku znaczy "Któż jak Bóg". Jest czczony przez trzy religie, chrześcijaństwo, judaizm i islam. Jest patronem miast i państw. Objawiał się wielokrotnie, szczególnie w Gargano, gdzie dokonał wielu cudów. Przez wieki związany jest z dziejami Kościoła, zawsze działał w trudnych czasach i przynosił ratunek - mówił abp Głódź.
Przypomniał także o trzech objawieniach św. Michała Archanioła związanych z historią Polski, w czasach Bolesława Krzywoustego, walką Jana III Sobieskiego pod Wiedniem i obroną Lwowa w 1918 r. I czasach nowożytnych. - Papież Franciszek bardzo często mówi o obecności szatana w naszym świecie. O tym, że zło istnieje, opętuje młodych ludzi. Dziś trzeba nam mocy św. Michała, by ludzie nie zatracali poczucia grzechu, by pomagał nam się uświęcać. Tu właśnie, na Żabiance będziemy mieli takie miejsce i powinniśmy tutaj przychodzić po jego wsparcie i moc - dodał metropolita. Po homilii duszpasterz dokonał poświęcenia rzeźby świętego archanioła, a wierni powitali świętego adoracją modlitwą i litaniami.
To kolejna w ostatnich dniach uroczystość związana z rzeźbą świętego anioła z Gargano. W miniony weekend kopia rzeźby gościła w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, gdzie tłumy gdańszczan wypraszało łaski od Wodza zastępów niebiańskich i prosiło o moc walki ze złym duchem i uwolnienie z nałogów.