Pielgrzymka co roku łączy wszystkich ministrantów i lektorów z gdańskiej  archidiecezji. - To doskonała okazja, żeby się poznawać, budować więzi, a przez to umocnić swoją wiarę, poczuć jedność Kościoła i doświadczyć mocy Bożej - mówi ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.
Tegoroczną atrakcją była możliwość odwiedzin w GSD. - Mamy okazję pokazać w jakich warunkach uczą się i mieszkają klerycy. Ponad 95 procent naszych studentów trafia do nas właśnie poprzez służbę liturgiczną - mówi ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor GSD.
W Auli św. Jana Pawła II na pielgrzymów czekał raper i freestylowiec Arkadio. Dał żywiołowe świadectwo działania Boga w jego życiu. - Chcę wam powiedzieć o tym, że w życiu trzeba mieć marzenia, rozwijać talent i dążyć do ich realizacji. Jeśli robimy to z Bogiem, pomoże nam w tym - mówi Arkadio.
Na zakończenie, w trakcie uroczystej Mszy św. u oliwskich cystersów młodzi ludzie odnowili przyrzeczenia ministranckie i lektorskie.