- Pielgrzymka to spotkanie, które łączy wszystkich ministrantów i lektorów z naszej archidiecezji. Jest to także niezwykła okazja, aby nasze małe wspólnoty tych, którzy na co dzień służą przy ołtarzu, mogły umocnić swoją wiarę, poczuć jedność Kościoła i doświadczyć mocy Bożej - mówi ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.
Tegoroczne hasło pielgrzymki to: "Rób to, co kochasz". Nie bez powodu - taki sam tytuł nosi najnowsza płyta rapera Arkadio, który weźmie udział w spotkaniu w Oliwie. Pielgrzymkę rozpocznie spotkanie w Auli św. Jana Pawła II. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy – starszą i młodszą. Dzięki temu treści spotkania ewangelizacyjno-formacyjnego będą dostosowane do wieku uczestników. W auli gościem specjalnym będzie Arkadio (Arkadiusz Zbozień) - raper, freestylowiec i mówca z Nowego Sącza. Jest autorem czterech płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to, co kochasz”. - Ten czas będzie wypełniony świadectwem, muzyką i multimediami. W między czasie pozostali uczestnicy będą mieli czas na zwiedzenie GSD oraz spotkanie w grupach - dodaje ks. Piotr.
Druga część pielgrzymki odbędzie się w kościele cystersów. Będzie okazja do spowiedzi oraz uwielbienia Boga w adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zakończy uroczysta Msza św., podczas której każdy z uczestników odnowi przyrzeczenia ministranckie i lektorskie. Każdy z uczestników otrzyma też pamiątkowy upominek.
Więcej informacji na: www.knc24.pl