św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

Kiedy dowiedzieli się, że rok 2018 poświęcony będzie św. Stanisławowi, postanowili działać.
- Ucieszyła nas wiadomość, że patron naszej parafii będzie również patronem nowego roku. Postanowiliśmy podziękować za to Bogu na nasz sposób - uśmiecha się Bartosz Wojdak, pomysłodawca przedsięwzięcia. Tym sposobem jest śpiew, a w tym wypadku koncert "Uwielbienie z Kostką".
Bardzo szybko zabrali się do pracy, by wszystko dopracować w najdrobniejszym szczególe. Ich zespół działa przy parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku-Oliwie. Mimo licznych obowiązków rodzinnych i zawodowych zawsze znajdują czas na działanie dla Boga. - Staramy się poprzez muzykę przyciągać ludzi do Kościoła, a resztę zostawiamy Bogu i księżom. To taka nasza misja - uśmiecha się pomysłodawca koncertu.
W swoich szeregach mają wokalistki, są również instrumentaliści - usłyszeć można m.in. gitarę czy perkusję. - W repertuarze przewidzieliśmy znane utwory takich wykonawców, jak m.in.: Trzecia Godzina Dnia, Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej czy Siewcy Lednicy. W sumie 15 utworów, co daje ponad godzinę wspólnego uwielbienia - mówi B. Wojdak.
Wybierali piosenki nie tylko znane, ale przede wszystkim radosne i skoczne - porywające do wspólnej modlitwy poprzez śpiew. Jednak - jak podkreśla organizator - nie zabraknie również melodii, które pozwolą się wyciszyć i w spokoju pomodlić. - Chcemy nasz koncert poprowadzić w taki sposób, żeby ludzie nie siedzieli w ławkach. Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić uczestników do wstania i wyjścia na środek, by nie tylko śpiewem, ale również tańcem uwielbić Boga - dodaje.
Organizatorzy sugerują, by zabrać ze sobą dobry humor i otwarte serce. Koncert adresowany jest do ludzi w każdym wieku. - Św. Stanisław Kostka jest fantastycznym przykładem do naśladowania. Swoją postawą pokazał, że tylko Bóg się liczy i poszedł pod prąd. Całym sowim życiem dał świadectwo ogromnej wiary. Chcielibyśmy przybliżyć jego życiorys podczas koncertu, żeby każdy mógł trochę lepiej poznać naszego patrona - mówi B. Wojdak.
Koncert "Uwielbienie z Kostką" - start 18 września, godz. 19.30, kościół św. Stanisława Kostki przy ul. Abrahama 38 w Gdańsku. Zespół Logos, który jest organizatorem, zaprasza do udziału nie tylko parafian, ale wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic. Wstęp jest wolny.
 
 


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00