Kiedy dowiedzieli się, że rok 2018 poświęcony będzie św. Stanisławowi, postanowili działać.
- Ucieszyła nas wiadomość, że patron naszej parafii będzie również patronem nowego roku. Postanowiliśmy podziękować za to Bogu na nasz sposób - uśmiecha się Bartosz Wojdak, pomysłodawca przedsięwzięcia. Tym sposobem jest śpiew, a w tym wypadku koncert "Uwielbienie z Kostką".
Bardzo szybko zabrali się do pracy, by wszystko dopracować w najdrobniejszym szczególe. Ich zespół działa przy parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku-Oliwie. Mimo licznych obowiązków rodzinnych i zawodowych zawsze znajdują czas na działanie dla Boga. - Staramy się poprzez muzykę przyciągać ludzi do Kościoła, a resztę zostawiamy Bogu i księżom. To taka nasza misja - uśmiecha się pomysłodawca koncertu.
W swoich szeregach mają wokalistki, są również instrumentaliści - usłyszeć można m.in. gitarę czy perkusję. - W repertuarze przewidzieliśmy znane utwory takich wykonawców, jak m.in.: Trzecia Godzina Dnia, Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej czy Siewcy Lednicy. W sumie 15 utworów, co daje ponad godzinę wspólnego uwielbienia - mówi B. Wojdak.
Wybierali piosenki nie tylko znane, ale przede wszystkim radosne i skoczne - porywające do wspólnej modlitwy poprzez śpiew. Jednak - jak podkreśla organizator - nie zabraknie również melodii, które pozwolą się wyciszyć i w spokoju pomodlić. - Chcemy nasz koncert poprowadzić w taki sposób, żeby ludzie nie siedzieli w ławkach. Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić uczestników do wstania i wyjścia na środek, by nie tylko śpiewem, ale również tańcem uwielbić Boga - dodaje.
Organizatorzy sugerują, by zabrać ze sobą dobry humor i otwarte serce. Koncert adresowany jest do ludzi w każdym wieku. - Św. Stanisław Kostka jest fantastycznym przykładem do naśladowania. Swoją postawą pokazał, że tylko Bóg się liczy i poszedł pod prąd. Całym sowim życiem dał świadectwo ogromnej wiary. Chcielibyśmy przybliżyć jego życiorys podczas koncertu, żeby każdy mógł trochę lepiej poznać naszego patrona - mówi B. Wojdak.
Koncert "Uwielbienie z Kostką" - start 18 września, godz. 19.30, kościół św. Stanisława Kostki przy ul. Abrahama 38 w Gdańsku. Zespół Logos, który jest organizatorem, zaprasza do udziału nie tylko parafian, ale wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic. Wstęp jest wolny.