św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

W trzy kolejne soboty czerwca w parafii św. Jerzego na sopockim Monciaku odbywać się będą Sopockie Wieczory Organowe. Każdy z koncertów rozpocznie się o godzinie 19. Na wszystkie wstęp wolny.
To już druga edycja Sopockich Wieczorów Organowych. Pierwsza, która odbyła się w zeszłym roku, wzbudziła spore zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów.
- Tymi koncertami chcemy przełamywać stereotypy dotyczące organistów. Wielu osobom kojarzymy się jako starsi panowie, siedzący na chórze i grający wyłącznie na Mszach św. Tym czasem jest zupełnie inaczej. Wśród organistów jest coraz więcej młodych ludzi, którzy potrafią zaprezentować organy w sposób nowoczesny - mówi Adam Sadowski, współorganizator sopockich koncertów.
Pierwszy koncert z cyklu odbył się 9 czerwca. Wystąpiły dwie utalentowane flecistki - Anna Gadzińska i Anna Wojak, a przy organach zasiadł A. Sadowski.
Uczestnicy mieli okazję usłyszeć utwory muzyków takich, jak: G.P. Teleman, J.S. Bach, A. Vivaldi, R.L. Becker czy J. Pachelbel.
W trakcie kolejnych koncertów organy zagrają w niecodziennych konfiguracjach - ze skrzypcami, saksofonem czy trąbką. Dodatkowo zaprezentowane zostaną ciekawostki o kompozytorach wykonywanych utworów oraz okolicznościach ich powstania.
Organizatorzy zadbali, by muzykę można było nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć. - Przy ołtarzu ustawiliśmy ekran, dzięki któremu publiczność będzie miała możliwość śledzenia występu artystów - zachęca A. Sadowski.
- Powrót do tradycji koncertów organowych w parafii św. Jerzego w Sopocie, pozytywnie przyjęty przez licznie zgromadzoną na zeszłorocznych koncertach publiczność, daje nadzieję na to, że Sopockie Wieczory Organowe znajdą stałe miejsce w panoramie kulturalnej Sopotu i będą wyczekiwane przez publiczność każdego roku - podkreśla A. Sadowski.
Organizatorem cyklu koncertów jest Stowarzyszenie "Promień Sztuki", którego celem jest promowanie muzyki organowej, popularyzowanie i wspieranie działalności kulturalnej oraz twórczości artystycznej, a także promowanie polskiej i światowej kultury oraz sztuki w kraju i za granicą.


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00