św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

Abp Sławoj Leszek Głódź podpisał i poświęcił akt erekcyjny.
W gdyńskiej dzielnicy Wiczlino przy ul. Staniszewskiego 24 maja odbyła się oficjalna ceremonia wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego Komisariatu Policji Gdynia-Witomino.
Dokument poświęcił abp Sławoj Leszek Głódź. - Niech budowa tego nowego obiektu będzie przebiegała pomyślnie. Prosimy dzisiaj Pana Boga, by to miejsce, było dobrym i odpowiednim dla służby policji, a służba ta była skuteczna, zapewniając nam wszystkim poczucie realnego bezpieczeństwa - mówił metropolita gdański.
Następnie akt erekcyjny, podpisany przez abp. Głódzia oraz pozostałych sygnatariuszy, został włożony do specjalnej, mosiężnej tuby. Następnie dołożono do niej 5-złotową monetę, pamiątkowy medalion z logo Garnizonu Pomorskiego Policji, wydanie gazety z bieżącą datą oraz zdjęcia z przedsięwzięcia utrwalone na nośniku elektronicznym. To wszystko zostało zamurowane w fundamentach budynku.
Gościem honorowym uroczystości był Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. - Będziemy dokładać wszelkich starań, aby wszyscy Polacy, niezależnie od ich przekonań i sympatii politycznych mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa - mówił.
- Politycy muszą wiedzieć, że ich odpowiedzialnością jest dbanie o grosz publiczny, o jego racjonalne wydatkowanie, o jego skuteczne pozyskiwanie do budżetu państwa. Ale na jednym nie można oszczędzać - na bezpieczeństwie oraz na jakości tych, którzy o to bezpieczeństwo mają zabiegać, czyli funkcjonariuszy - dodał.
Obecny podczas czwartkowej uroczystości prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wskazywał w swoim wystąpieniu, że nowy komisariat dzięki wsparciu MSWiA będzie pozytywnie wpływał na rozwój dzielnicy. 


W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władzy centralnej i samorządowej


Jan Hlebowicz /Foto Gość- Witomino, Chwarzno i Wiczlino to dzielnice mające największą dynamikę rozwoju, ale i rejon uwielbiany przez gdynian, którzy widzą tutaj miejsce dla realizowania swoich aspiracji. A dla miasta troska o bezpieczeństwo jest jednym z podstawowych wymiarów kreujących jakość życia - powiedział.
Głos zabrał także Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. - Gratuluję wszystkim mieszkańcom Pomorza nowego komisariatu. Życzę, by budowa przebiegała bezpiecznie, tak byśmy wszyscy razem spotkali się za rok podczas uroczystości oddania budynku do użytku. Współpraca z samorządem zawsze przynosi dobre owoce - mówił w swoim wystąpieniu.
Nowy komisariat ma powstać do końca 2019 roku. Budynek będzie kosztował nieco ponad 9 mln zł. W gdyńskiej policji pracuje około 650 funkcjonariuszy.


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00