św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

Bractwo św. Pawła zaprasza mężczyzn archidiecezji gdańskiej na wyjątkowe rekolekcje.
Bractwo Świętego Pawła zaprasza na diecezjalne rekolekcje wielkopostne dla mężczyzn, które odbędą się pod hasłem: „Od Szawła do Pawła - historia nawrócenia mężczyzny”. Wygłosi je założyciel i duszpasterz Bractwa: ks. Krzysztof Ławrukajtis.
- Rekolekcje są odpowiedzią na deficyt rekolekcji stanowych przeznaczonych dla mężczyzn. Wielki Post to czas przemiany i walki. Potrzebujemy przejścia razem z Jezusem przez Jego śmierć i Zmartwychwstanie. W tym roku skupimy się na życiu i przemianie jaka zaszła w św. Pawle - podkreślają organizatorzy wydarzenia.
- My mężczyźni mamy różne drogi do Pana Boga i różnie nas Pan Bóg dotyka i zaprasza do siebie. Czasami próbuje nami wstrząsnąć, a czasami poprowadzi w inny sposób. Każdy jednak ma swoje powołanie - mówi Andrzej Buszka, lider gdyńskiego oddziału Bractwa św. Pawła.
- Święty Paweł, o którym będzie mówił podczas rekolekcji ks. Ławrukajtis, to wyjątkowa postać. Jest apostołem, który nie spotkał Pana Jezusa przed ukrzyżowaniem, ale Pan Jezus go odnalazł. Św. Paweł jest symbolem nawrócenia: przeszedł drogę od samego dna do apostoła narodów. Myślę, że każdy mężczyzna odnajdzie w sobie historię Pawła - podkreśla A. Buszka. 


- Warto wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych przez Bractwo św. Pawła, chociażby dla poczucia męskiej wspólnoty i braterstwa - zachęca Andrzej Buszka, lider gdyńskiego oddziału Bractwa św. Pawła


Agnieszka Lesiecka /Foto GośćRekolekcje dla mężczyzn odbędą się w dniach od 22 do 24 lutego w parafii pw. bł. Doroty z Mątów na gdańskim Jasieniu (ul. Kartuska 349). Początek o godz. 19.
- Ktoś może być bliżej Kościoła, ktoś może być dalej, ale warto przyjść na te rekolekcje, posłuchać i doświadczyć prawdziwej męskiej duchowości przesyconej testosteronem - dodaje lider gdyńskiego oddziału Bractwa.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Gość Niedzielny.


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00