św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

- W służbie policjantów każdy samochód jest ważny i potrzebny. To kwestia bezpieczeństwa zarówno ludzi jak i samych funkcjonariuszy - mówił ks. prał. Bogusław Głodowski, kapelan pomorskiej policji.
Na placu przed II. komisariatem w Gdańsku odbyła się uroczystość przekazania nowych samochodów funkcjonariuszom policji. W sumie gdańscy policjanci otrzymali sześć maszyn. Cztery auta marki opel astra ufundowało miasto, dwa volkswageny typu transporter przekazał swoim podwładnym komendant wojewódzki.Uroczystość miała także swój wymiar religijny. Pojazdy poświęcił ks. Bogusław Głodowski, kapelan pomorskiej policji.- Spraw, aby te pojazdy, które są dziełem ludzkiej mądrości i pracy, dzięki Twojemu błogosławieństwu, służyły dobru ludzi i ich pracy. Niech policjanci ostrożnie i bezpiecznie odbywają swoją służbę i troskliwie dbają o bezpieczeństwo innych ludzi. Niech każda ich służba kończy się bezpiecznym powrotem do domu. Niech w ich drodze zawsze towarzyszy im Chrystus - modlił się kapłan.- Jak możemy, tak wspomagamy naszą policję. Przyjmijcie państwo podziękowania za waszą służbę. Za to, że mieszkańcy Gdańska mogą czuć się bezpiecznie - mówił do zgromadzonych Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta.


 


Dokumenty i kluczyki do nowych opli przekazała funkcjonariuszom Danuta Janczarek, sekretarz miasta Gdańska.


Ks. Rafał Starkowicz /Foto GośćPo uroczystości w sali konferencyjnej komisariatu odbyło się spotkanie opłatkowe funkcjonariuszy.- Bardzo się cieszę, że możemy przystanąć na chwilę i spotkać się w takim właśnie gronie. Życzę wam tego, żeby te najbliższe dni były spokojne. Pamiętajmy także o tych z nas, którzy czas świąt spędzać będą w pracy - mówił insp. Wojciech Siwek, komendant miejski policji w Gdańsku.- Policjant ma w sobie coś z pasterza. Wymaga się od niego niezawodności, pilności i twardości. Boże Narodzenie to czas w którym Bóg przychodzi do człowieka. Ludzie się godzą, jednają. Dzielimy się chlebem, który jest znakiem miłości i serdeczności. Dzieląc się nim, dzielmy się więc także naszą radością, miłością i życzliwością. Niech Pan Bóg wam błogosławi - mówił do policjantów ks. B. Głodowski.


 


Spotkanie opłatkowe było okazją do złożenia sobie sobie nawzajem serdecznych życzeń.


Ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość- Spotkanie opłatkowe to dla wszystkich policjantów niezwykle ważny, ciepły moment. Służba to nie tylko stawanie na baczność i trwanie pod rozkazami. Te chwile świadczą o tym, że policjant nie tylko jest stróżem prawa, którego ma strzec z odwagą i siłą, ale to także człowiek. Jest wrażliwy, modli się, kocha swoją rodzinę, wierzy w Boga - podkreślał już po spotkaniu kapelan policji.

Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00