św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

- My, żyjący na ziemi dążymy ku jednemu celowi, czyli ku niebu - mówi ks. Patryk Misiewicz, organizator jednego z balów Wszystkich Świętych organizowanych w archidiecezji 31 października.
Anioły, Matka Boża z lilią, św. Wojciech z wiosłem, św. Franciszek, św. Barbara, pastuszek z pluszowym barankiem, św. Mikołaj i wielu innych wzięło udział w balu Holy Wins zorganizowanym przez parafię św. Wawrzyńca w Gdyni w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych.Podczas przepełnionego radością i modlitwą wieczoru nie zabrakło konkursów wiedzy o świętych oraz tańców w rytm chrześcijańskiej muzyki, znanej również z pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.- Na naszej zabawie mamy cały komplet: i świętych, i żyjących, i naszych zmarłych na cmentarzu obok. Cały Kościół się tutaj złączył - podkreśla ks. Patryk Misiewicz.


 


- Dziękuję młodzieży ze wspólnoty Christos Foros za niezwykłe zaangażowanie i zorganizowanie naszego balu - podkreśla ks. Patryk


Agnieszka Lesiecka /Foto GośćPani Ola przyszła na bal ze swoim 7- letnim synem Wojtkiem, który przebrał się za św. Wojciecha, swojego patrona. - Siedzieliśmy w niedzielę przy rodzinnym obiedzie i wszyscy zastanawialiśmy się razem, za kogo mógłby się przebrać. Wojtek sam zaproponował św. Wojciecha. Zaczęliśmy więc szukać informacji o nim, jakie ma atrybuty, czyim jest patronem - opowiada pani Ola, od dzieciństwa związana z parafią św. Wawrzyńca.Pytana, dlaczego przyprowadziła swoje dziecko na bal Holy Wins, podkreśla, że jako chrześcijanie powinniśmy wigilię Wszystkich Świętych przeżywać w radosnej atmosferze, a nie biegając po ciemnych ulicach i strasząc innych. - Nie widzę nic fajnego w straszeniu siebie nawzajem. Przepełnione radością i dobrą zabawą bale świętych są o wiele lepszą propozycją dla naszych dzieci - dodaje.Radosna zabawa w parafii św. Wawrzyńca zakończyła się około godz. 21 wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00