św. Jan Paweł II

Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca,

wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym,

niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

bł. ks. Michał Sopoćko

Decydującym czynnikiem w otrzymaniu miłosierdzia Bożego jest ufność.

Ufność Bogu ma być mocna i wytrwała, bez zwątpień i słabości.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego,

który wyrzucony został przez margines życia w skutek wyzysku, nędzy, choroby.

Papież Franciszek

Miłosierdzie to jest słowo, które objawia Przenajświętszą Trójcę.

Miłosierdzie to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie.

– Podczas spotkań Holy Wins chcemy dawać przykład wiary, pokazywać świętych i zachęcać do ich naśladowania. Wolimy skupiać się na ładnych rzeczach, niż na brzydocie związanej z Halloween – mówi ks. Patryk Misiewicz, organizator balu Holy Wins w gdyńskiej parafii św. Wawrzyńca.
W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w wielu parafiach archidiecezji gdańskiej odbędą się budzące od kilku lat spore zainteresowanie spotkania modlitewne Holy Wins oraz przygotowane specjalnie dla dzieci Bale Wszystkich Świętych.– Jest to odpowiedź osób wierzących na zapożyczone z kultury zachodniej Halloween – mówi ks. Patryk Misiewicz. – W czasie wieczorów Holy Wins m.in.: przybliżamy wiernym sylwetki świętych, z których powinniśmy brać przykład. Ich droga życia pokazuje, że każdy z nas ma szansę zostać świętym. Dotyczy to nawet największych grzeszników – dodaje.Ks. Patryk podkreśla, że pozornie niewinne zabawy halloweenowe są groźne, ponieważ otwierają na działanie złego ducha.– Halloween to największe święto okultystyczne, przed którym wyraźnie ostrzegają nas księża egzorcyści. Na działanie zła narażone są nie tylko dzieci, ale także dorośli biorący udział w zabawach halloweenowych, bowiem zły duch atakuje i jednych i drugich – tłumaczy.Organizowane przez Kościół 31 października modlitwy są próbą przywrócenia właściwego sposobu przeżywania najważniejszej uroczystości ku czci świętych, przypominającej nam, że ostatecznym sensem ludzkiego życia jest zbawienie.– W uroczystość Wszystkich Świętych powinniśmy pamiętać, by nie marnować danego nam czasu i starać się robić wszystko, by spotkać się w niebie z naszymi bliskimi, którzy już odeszli – zaznacza ks. Misiewicz. – To z krzyża Chrystusa płynie jedyna nadzieja na zmartwychwstanie – podkreśla kapłan.W programie spotkań Holy Wins 2017, które odbędą się 31 października w archidiecezji gdańskiej, znajdą się między innymi: konferencje, świadectwa, modlitwy, inscenizacje, procesje, śpiewy, Litania do Wszystkich Świętych i adoracja Najświętszego Sakramentu. W przygotowanie wydarzenia zaangażowały są liczne wspólnoty modlitewne, grupy charyzmatyczne, klerycy GSD oraz księża.Poniżej publikujemy listę spotkań "Holy Wins", które odbędą się we wtorek 31 października:
Bojano, parafia św. Jadwigi Królowej, godz. 19.15 - Zapraszamy całe rodziny, dzieci i młodzież na radosny wieczór "Holy Wins" ("Święty zwycięża"). Zachęcamy rodziny do zaprezentowania sylwetki wybranego Świętego - poprzez odpowiednie przebranie i charakteryzację dziecka.
Gdańsk-Morena, parafia Bożego Ciała, godz. 19.30 - "Przykład Świętych nas pobudza!"; w programie m.in. Liturgia Słowa, wspólny śpiew Litanii do Wszystkich Świętych, uwielbienie Boga wraz z zespołem Selah, uczczenie relikwii świętych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
Gdańsk-Przymorze, parafia NMP Królowej Różańca Świętego, godz. 20 - zapraszamy młodzież na czuwanie modlitewne "Holy Wins"; w programie: liturgia, wspólnota, adoracja, konferencja, uwielbienie oraz spowiedź.
Gdańsk-Ujeścisko, parafia św. Ojca Pio, godz. 20 - wieczór modlitewno muzyczny "Holy Wins – Święty zwycięża" z uczczeniem relikwii świętych. W sposób szczególny w tym roku chcemy przeżywać ten dzień wraz z Matką Bożą. Konferencję podczas naszego spotkania wygłosi ks. Andrzej Dańczak. W programie także: Litania do Wszystkich Świętych, procesja z relikwiami świętych, modlitwa uwielbienia.
Gdańsk-Żabianka, parafia MB Fatimskiej, godz. 20 - wieczór "Holy Wins - Święty Zwycięża" pod hasłem: "Szansa na sukces". W programie: świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie.
Leźno, parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika i bł. Karoliny Kózkówny, godz. 18 – Msza św. i modlitewne czuwanie, podczas którego kandydaci do bierzmowania będą za przyczyną swoich świętych patronów prosić Boga o łaskę wiary oraz uroczyście tę wiarę wyznają. W programie także: uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie, modlitwa wstawiennicza, spowiedź, Apel Jasnogórski.
Luzino, parafia św. Wawrzyńca, godz. 20 – Młodzież z Pustyni Miast zaprasza spotkanie modlitewne w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Hasło tegorocznego spotkania: "W nadziei już bowiem jesteśmy zbawieni" (Rz 8, 24). Podczas wieczoru konferencję wygłosi ks. Michał Mejer, salezjanin.
Leśniewo, parafia Niepokalanego Serca Maryi Panny, godz. 20 - wieczór uwielbienia, konferencja, adoracja, scenki ewangelizacyjne.
Puck, parafia Św. Piotra i Pawła, godz. 18.30 - wieczór modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie z błogosławieństwem lurdzkim. W programie także: procesja z relikwiami świętych z możliwością uczczenia relikwii m.in. św. Jana Pawła II, św. Ojca Pio, czy św. Walentego oraz spowiedź. Tego dnia kandydaci do bierzmowania uroczyście przyjmą patronów i poproszą ich o towarzyszenie w swej drodze do Boga.
Puck, parafia św. Faustyny Kowalskiej, godz. 18.30 - "Noc Świętych".
Reda, parafia Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej, godz. 19.30 - W programie: nieszpory z konferencją, procesja z relikwiami świętych – zakończenie, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa wstawiennicza oraz radosne uwielbienie Jezusa w kościele św. Antoniego w Redzie.
Sopot, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 19.30 – Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na wieczór "Holy wins". W programie: konferencja: „Jezus źródłem świętości”, spotkanie ze świętymi i radosne uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Wejherowo, parafia Matki Bożej Królowej Polski, godz. 20 - wieczór uwielbienia "Holy Wins – Święty zwycięża". Będziemy modlić się wraz ze świętymi, słuchać o świętości oraz przyjmiemy indywidualnie Boże błogosławieństwo.
Władysławowo, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 19 – "Wieczór ze Świętymi"; wieczór modlitwy i refleksji przy relikwiach świętych i błogosławionych.
"Bale Wszystkich Świętych", które odbędą się we wtorek 31 października:
Gdańsk-Nowy Port, parafia św. Jadwigi Śląskiej, godz. 16-19 - "Bal Wszystkich Świętych". Dzieci przychodzą przebrane w strój świętego lub błogosławionego. O 16 rozpoczniemy odmówieniem Litanii do Wszystkich Świętych.
Gdańsk-Ujeścisko, parafia św. Ojca Pio, godz. 16-19 – dla dzieci "Bal Wszystkich Świętych".
(Uwaga! 04.11) Gdańsk, Archikatedra Oliwska, godz. 17-19 - Zapraszamy na bal "Małych Świętych", który odbędzie się w Sali Domu Katechetycznego. Tego dnia dzieci przebierają się za anioły lub świętych. Zapisy u Ks. Adama lub w zakrystii.
Gdańsk, parafia Chrystusa Króla, godz. 16 - Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na "Bal Wszystkich Świętych". Rozpoczęcie modlitwą w kościele, zabawa w salce pod kościołem. Koniecznie przebierzmy się za wybranego świętego lub anioła!
Gdynia, parafia św. Antoniego (franciszkanie), godz. 17.30 – "Bal Wszystkich Świętych". Zachęcamy do przyjścia ubranymi na biało. W tym roku w czasie balu będziemy poznawać świętych pochodzących z Afryki.
Gdynia, parafia św. Wawrzyńca, godz. 19 - zapraszamy dzieci na "Bal Holy Wins – czyli Święty Zwycięża".
Gdynia, parafia Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej, godz. 17-19.30 - "Bal Wszystkich Świętych". Prosimy, żeby dzieci przyszyły przebrane w stroje błogosławionych lub świętych. Początek w kościele, następnie przejście do salki św. Jana Pawła II.
Leśniewo, parafia Niepokalanego Serca Maryi Panny, godz. 16-18 - "Bal Świętych" w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie. Dzieci przebierają się tradycyjnie w postać wybranego świętego.
Luzino, parafia św. Wawrzyńca, godz. 16 - Modlitwa + pochód świętych + bal w remizie OSP Luzino.
Mrzezino, parafia Aniołów Stróżów, godz. 16-18 - "Bal Wszystkich Świętych" (w Wiejskim Klubie Kultury w Połchowie). Dzieci powinny być przebrane za dowolnie wybranych świętych, a spośród nich zostaną wybrani Królowa i Król Balu.
Puck, parafia św. Faustyny Kowalskiej, godz. 17 - "Bal Wszystkich Świętych", który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Połczynie. Biletem wstępu jest przebranie się za jakiegoś świętego.


Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1
80-330 Gdańsk Oliwa

tel.:(+48 58) 552-00-51
fax.: (+48 58) 552-27-75
kuria@diecezja.gda.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00