Nieustannie wzrasta liczba księży stale bądź okazjonalnie odprawiających w języku kaszubskim. Są obok wyżej wymienionych: ks. Stanisław Bach /Gościcino/, ks. Stanisław Bigus /Nowy Dwór/, ks. Wojciech Chistowski /Piecki Migowo/, ks. Jacek Dawidowski /Chojnice/, ks. Bogdan Drozdowski /Wygoda/, ks. prałat Stanisław Dułak /Sopot/, ks. Grzegorz Flisikowski /Brzeźno Szlacheckie/, ks. prałat Alfons Formela /Bożepole Wielkie/, ks. Piotr Gruba /Żukowo/, ks. Tadeusz Kanthak /Miastko/, ks. Zbigniew Kulwikowski /Żelistrzewo/, ks. prałat Ryszard Kwiatek /Wielki Kack/, ks. Paweł Lemańczyk /Obłuże/, ks. kanonik Stanisław Majkowski /Swarzewo/, ks. Stanisław Megier /Cisowa/, ks. prałat dr hab. Jan Perszon /Puck/, ks. Zenon Pipka /Wejherowo/, ks. prałat Tadeusz Reszka /Wejherowo/, ks. prałat Franciszek Rompa /Kielno/, ks. Roman Skwiercz /Piecki Migowo/, ks. prałat Marian Szczepiński /Kościerzyna/, ks. Władysław Szulist /Lipusz/, ks. kanonik Jan Szwaba /Przodkowo/, ks. Marek Trybowski /Kartuzy/, ks. dr Jan Walkusz /Lublin/, ks. Tadeusz Wandtke /Chojnice/, ks. Zbigniew Wysiecki /Nakla/.