Dnia 06.04.2010r. zmarł w Domu Zakonnym w Oliwie w 36 roku kapłaństwa O. Benedykt Stefan Zima, kapłan i współbrat Cystersów .
---------------------
O. Benedykt urodził się 21.01.1940 w Straszęncinie w diecezji Tarnowskiej.
Po ukończeniu Szkoły Podstawowej a następnie Liceum Ogólnokształcącego, po odbyciu służby wojskowej wstąpił do klasztoru w Opactwie Szczyrzyckim.
W roku 1974, po ukończeniu Studiów Filozoficzno Teologicznych otrzymał Święcenia Kapłańskie.

Przez cały czas zaangażowany był w duszpasterstwie parafialnym, pełnił funkcję wikariusza i katechety w Szczyrzycu, Henrykowie, Jodłowniku i Oliwie.
Byk gorliwym katechetą do chwili uzyskania wieku emerytalnego. Odznaczał się umiłowaniem Matki Bożej , modlitwy różańcowej, byk gorliwym kaznodzieją i rekolekcjonistą. Był pisarzem i poetą , pozostawił kilkanaście tomików poezji, rozważań różańcowych, drogi krzyżowej itp.

Zmarł w godzinie Miłosierdzia Bożego zaopatrzony sakramentami świętymi. Niech Maryja patronka naszego Zakonu wprowadzi Go do Domu naszego Ojca.