Zachęcamy do nabycia drugiego numeru czasopisma "Galilea - Pismo Święte bez tajemnic".
Bieżące wydanie zostało poświęcone Matce Bożej. W Maryjnych rozważaniach towarzyszy nam tekst Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Ich autor, przy pomocy starotestamentalnych obrazów, ukazuje piękno Maryi. Niestety, z powodu słabej znajomości Pisma Świętego, teksty te stają się obecnie coraz mniej zrozumiałe i przez to, zamiast podkreślać godność Niepokalanej, niejednokrotnie wywołują uśmiech na twarzy słuchającego. Dlatego oprócz okoliczności powstania tekstu modlitwy przedstawiamy znaczenie co bardziej enigmatycznych strof wraz z szerszym kontekstem dotyczącym samego niepokalanego poczęcia. Podobnie jak i w poprzednim numerze nie brakuje też i tym razem artykułów o duchowości, archeologii oraz sztuce.

Do naszego czasopisma dołączamy płytę CD z nagraniem Godzinek w wykonaniu kleryków Gdańskiego Seminarium
Duchownego oraz książeczkę z tekstem modlitwy. Życzymy owocnej lektury!

Szczegóły dotyczące czasopisma i zamówień: ks. Piotr Przyborek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.