W dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł tragicznie w 39 roku życia i 11 roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 22 czerwca br. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Starzynie.

Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi pochówek na cmentarzu parafialnym.

Zapraszając na powyższe celebracje prosimy wszystkich kapłanów o modlitwę za naszego Zmarłego Brata Księdza Bogdana.

Requiescat in pace!

PROGRAM UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH

Czwartek – 21 czerwca  2018 r.

Kościół parafialny pw. św. Antoniego w Kosakowie

Godz. 16.00 - Wprowadzenie trumny do kościoła - Msza Święta z udziałem kapłanów dekanatu Gdynia Oksywie pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki

Po Eucharystii czas na indywidualną modlitwę

Godz. 18.00 - Pożegnanie trumny i przejazd do Starzyna

Kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła w Starzynie

Godz. 19.00 - Wprowadzenie trumny do kościoła i Różaniec

Czas na indywidualną modlitwę

Godz. 21.00 - Msza Święta z udziałem kapłanów - kolegów kursowych

Piątek – 22 czerwca 2018 r.

Godz.  7.00 - Msza Święta parafialna

Godz.  9.00 - Różaniec

Godz. 10.00 - Uroczysta Msza Święta pogrzebowa z Jutrznią pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego

Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi przejście na cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się pochówek

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji śp. Księdza Bogdana

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Gminie Trąbki Wielkie gościła 4. edycja maratonu rowerowego Vienna Life Lang Team. Maraton uroczyście zainaugurował arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Start i meta zlokalizowane były na stadionie, nieopodal sanktuarium Matki Boskiej Trąbkowskiej, gdzie wielu uczestników zawodów modliło się wcześniej przed cudownym wizerunkiem Matki Najświętszej. W ten sposób uczczono także 31. rocznicę koronacji obrazu, której dokonał papież Jan Paweł II podczas pamiętnej Mszy dla świata pracy na gdańskiej Zaspie 12 czerwca 1987 roku. W maratonie wzięło udział 730 osób.

Rozpoczynając zawody metropolita gdański nawiązał do słów łacińskiej maksymy: „anima sana in corpore sano” – „zdrowa dusza w zdrowym ciele”. Ksiądz arcybiskup życzył też wszystkim dobrej uczciwej rywalizacji i błogosławieństwa Bożego podczas drogi.

Przygotowane zostały trzy dystanse z pomiarem czasu: Mini (ok. 28 km – 1 runda), Medio (ok. 56 km – 2 rundy) i Grand Fondo (ok. 84 km – 3 rundy). Na wszystkich dystansach rywalizowało kilka grup, a każdą z nich wypuszczał arcybiskup Głódź strzelając z pistoletu i dając tym samy znak do startu.

Na zakończenie maratonu ksiądz arcybiskup wręczył najmłodszemu zawodnikowi -  trzynastoletniemu Kajetanowi puchar metropolity gdańskiego.

Módlmy się o nowe powołania kapłańskie zwłaszcza w naszej archidiecezji, aby nie zabrakło ludzi odważnych, mądrych i ofiarnych, którzy zdecydują się pójść za Chrystusem, głosząc Jego dobrą nowinę i służąc uświęcaniu wierzących przez sprawowanie sakramentów.

Zasady przyjmowania do Gdańskiego Seminarium Duchownego

w roku akademickim 2018/2019

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Gdańskiego Seminarium Duchownego (GSD) powinien:

1. Odbyć rozmowę kwalifikacyjną z Rektorem GSD (lub wskazanym przez niego zastępcą); konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania (tel.: 58 552 00 50 lub 58 552 22 34).

1. Przedłożyć w rektoracie GSD następujące dokumenty:
  • własnoręcznie napisane podanie (skierowane do Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego);
  • własnoręcznie napisany życiorys;
  • świadectwo chrztu i bierzmowania;
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej;
  • świadectwo maturalne (można dostarczyć po rozmowie kwalifikacyjnej);
  • opinię Księdza Proboszcza;
  • opinię Katechety ze szkoły średniej;
  • kartę zdrowia oraz zaświadczenie lekarskie, potwierdzające, że można podjąć studia - druk do pobrania na gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”;
  • 3 fotografie;
  • ksero dowodu osobistego;
  • wypełniony formularz danych personalnych kandydata do GSD (punkt 29 pozostawić niewypełniony) - druk do pobrania na gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”.

Termin przyjmowania zgłoszeń: od 11 czerwca do 13 lipca 2018 r. oraz dodatkowo od 27 sierpnia do 1 września 2018 r.

1. Dokonać rejestracji internetowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w tym dokonać opłaty rekrutacyjnej zgodnie z zasadami podanymi na stronie www.irk.uksw.edu.pl

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: 58 552 00 50.