W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie odwiedzi prezydent Human Life International - Ks. Shenan Boquet. Będzie koncelebrował Mszę św.  o godz. 12:00, a następnie zapraszamy na spotkanie w sali konferencyjnej. Będzie krótki wykład i możliwość zadawania pytań. Temat spotkania: "Sytuacja w ochronie życia i rodziny w aspekcie międzynarodowym".

Ks. Shenan Boquet jest prezydentem najstarszej organizacji pro-life w USA, która ma swoje filie w 80 krajach. Została założona przez o. Paula Marxa OSB w 1973 roku. Organizacja Human Life International statutowo ma zawsze za prezydenta kapłana katolickiego. Jako prezydent HLI jeździ po całym świecie z misją pro-life. HLI ma swoją filię w Polsce w Gdańsku, która się nazywa Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia.